A majmok Gibraltáron sem kímélik a turistákat

Rovat

Megosztás

Gibraltár fontos hatalmi jelkép, katonai és stratégiai pont, mindamellett hogy igazi turisztikai látványosság. A brit tengerentúli területről dr. Kiss Róbert Richard, az Inforádió Világszám műsorvezetője mesélt érdekességeket.

A Gibraltárról szinte az egész szorost be lehet látni, és még Afrikát is megcsodálhatjuk a távolból. A határnál az útleveleket csekkolják, kivéve, ha valaki brit állampolgársággal rendelkezik. Angol feliratokat látni a legtöbb helyen, és euróval, valamint fonttal is lehet fizetni.

Az autók a jobb oldalon közlekednek, és jellegzetes brit autóbuszokra is felszállhatunk, igaz ezek nyitott fedelűek.

A Gibraltár-szikla 425 m magas, és 1250 m széles. A kőszirt lábánál luxusszállodák sorakoznak, kicsit magasabban pedig vendéglőkbe térhetünk be, de akár strandon is süttethetjük a testünket, vagy teniszpályán, esetleg focipályán sportolhatunk. A szikla oldalába a 18. században vájtak alagutat. Ez szintén nagy turistalátványosság. Nem csak felsétálni lehet a sziklán, de liftet is üzemeltetnek. A szikla tetejére érve még egy botanikus kertet is körbejárhatunk.

A területen repülőtér is van, de olyan kicsi, hogy amikor le akar szállni egy repülőgép, olyankor leállítják az autók közlekedését.

A déli részen az Európa pontot tekinthetjük meg, ami lényegében egy világítótorony.

Fotó: blog.superbreak.com
Fotó: blog.superbreak.com

 

A majmokkal Gibraltáron is érdemes vigyázni, ugyanis előfordul, hogy agresszívabban reagálnak dolgokra, vagy meglopják a turistákat. A műsorvezető fotós társát is megharapta egy majom, amikor le akart vele fotózkodni, de szerencsére nem lett komolyabb baja.

A legenda szerint, amíg a majmok Gibraltáron maradnak, addig a terület Nagy-Britannia része marad. A szavazások alapján azonban nagyon úgy fest, hogy ezt a lakosok nem bánják.

A majmokat még Afrikából hozták a brit helyőrség katonái. Néhányuknak még idomított majmuk is volt, majd később elszaporodtak.

Fotó: upload.wikimedia.org
Fotó: upload.wikimedia.org

 

Sokan a helyi vendégturizmusból élnek, de a katonai támaszpont, valamint a kőolaj-finomító üzem is szolgál munkalehetőséggel.

A tengerentúli területen többféle népcsoport is él. A legtöbben spanyolul és angolul, valamint ennek a két nyelvnek a keverékén beszélnek. Körülbelül 28-30 ezer ember él a Gibraltáron, de az utóbbi időben egyre többen érkeznek ide, valamint a lakások is drágábbak lettek.

1895-ben alapították meg a Gibraltári labdarugó-szövetséget, amely a Gibraltári labdarúgó-bajnokságot működtetése mellett, a Gibraltári labdarúgó-válogatottért is felel.

Fotó: blogs.r.ftdata.co.uk
Fotó: blogs.r.ftdata.co.uk

 

A belvárosban szintén nagy látványosság a Kazamaták tere. A közelben üzleteket is találunk, modern házakat, és csempével díszített épületeket, valamint templomokat és mecsetet. Szuvenírtárgyakat is vásárolhatunk. Az itt élők többsége a keresztény hitet vallja. A várost máskülönben városnézőbusszal is bejárhatjuk. Ha valaki további látnivalókra vágyna, akkor megtekintheti a cseppkőbarlangot, a Mór kastélyt és a Gibraltár Múzeumot, de akár delfinnéző vagy bálnafigyelő túrán is részt vehet, igaz, delfinnel és bálnával nem biztos, hogy találkozunk. A Trafalgar temetőt szintén meg lehet tekinteni szervezett túra kíséretében. Mindemellett a sziklának azt a részét is felfedezhetjük, amit még a második világháború alatt vájtak a földbe.

 

Hallgasd te is az Inforádió Világszám műsorát az FM 88,1 MHz-es frekvencián! Péntek este 19:00 órától és szombat délelőtt 10:00 órától.

Borítókép: 2.bp.blogspot.com

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta