Az év tanára pályázati interjú – Kiss Tibor

Rovat

Megosztás

A Középsuli.hu ismét megrendezi Az Év tanára pályázatát, melyben megválasztjuk a 2016-os év legjobb tanárát. Ti beküldtétek nekünk kedvenc tanáraitokat, mi pedig kiküldtünk nekik egy standard kérdéssort. A kérdések alapján kiválasztottuk azokat a tanárokat, akiket az elkövetkező napokban bemutatunk nektek. Közülük lesz lehetőségetek megszavazni a 2016-os év tanárát!

Név: Kiss Tibor

Iskola: Pannon Oktatási Központ Magángimnázium

Szak: Biológia-Kémia

 

Mi motiválta, hogy a tanári pályát válassza? Mennyi ideje tanít?

Már középiskolában korrepetáltam osztálytársaimat, kollégista társaimat, ami nagy büszkeséget és sikerélményt adott. A természettudományok érdekeltek mindig is és ezért esett a választás a biológia és a kémia szakra. 5 éve vagyok a pályán és remélem még sokáig ott is leszek!

Milyen módszereket tart a legmegfelelőbbnek és melyeket alkalmazza az órákon?

Az órákon frontális osztálymunka, csoportmunkák, projektmunkák jelennek meg többnyire. Nagyon szeretem és szeretik a gyerekek a kísérletezős órákat, ahol is párhuzamosan elméletet és gyakorlatot tanulhatunk. Az internetet is szoktuk használni többnyire az interaktív táblánál, ahol különböző feladatokat, oktató videókat, kísérleteket, dokumentumfilmeket nézünk meg közösen.

Mennyire tartja fontosnak a jó tanár-diák viszonyt?

Nagyon fontosnak tartom azt, hogy jó kapcsolatban legyek a tanítványaimmal. Az órákon megkövetelem a munkát, de órákon kívül szívesen töltöm az időt a gyerekekkel.

A jövőben milyen változtatásokat szeretne véghez vinni? ( továbbképzések, módszertani változások stb.)

A jövőbeli változásokat illetően szeretnék továbbképzésekre járni, ahol a módszertani kultúrámat fejleszthetem, és ahol gyermeklélektant, pszichológiát tanulhatok azért, hogy az oktató-nevelő munkában 100%-osan tudjak teljesíteni. Célom a folyamatos fejlődés, hiszen soha nem elég abbahagyni a tanulást!

Ön szerint egy tanárnak a tanításon túl milyen feladata van a diákokat érintően?

A tanításon kívül a nevelő munkát értem. Fontosnak tartom azt, hogy nagyon sokat beszélgessek a gyerekekkel és tanácsokkal, javaslatokkal, tapasztalatokkal lássam el őket. Sokszor keresnek meg gondjaikkal, problémáikkal a diákok. Ilyenkor átbeszéljük a dolgokat és megpróbálok tanácsokat adni.

Pedagógusként mit tekint a legnagyobb sikerének?

Viszonylag pályakezdőként hatalmas büszkeséggel tölt el mindig az, hogyha az áhított felsőoktatási intézménybe felvételt nyernek diákjaim! Az első kémia érettségizőm tavaly első helyen megjelölt vegyészmérnöki szakra sikeres felvételt nyert. Elmondása alapján, nagyon sok a középiskolában tanult elméleti és gyakorlati tananyag segíti a tanulmányait. Büszke vagyok még a SOTE-re felvett illetve a Debreceni Egyetemre bejutott diákjaimra!

Melyek a tanári pálya legnehezebb pillanatai?

Nagyon nehéz úgy dolgozni egy diákkal, ha nem érdekeli az oktatott tantárgyam. Kudarcok után sok munkával, motivációval, sikerélményekkel teli tanuló szájából jóleső érzés azt hallani, hogy “Ez nem is olyan nehéz…”

Hogyan reagálhat egy tanár a kínos helyzetre?

5 év alatt nagyon sokféle diákkal találkoztam. Én már nem tudok meglepődni semmilyen fura kérdésen, nem jövök zavarba semmilyen kínos kérdéstől. Magamat kell adnom és minden természetes lesz!

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta