Pénteki eredmények, szombati versenyek – Olimpia, 2016

Rovat

Megosztás

A magyar női vízilabda-válogatott ötméteresekkel kikapott az orosz csapattól a bronzéremért vívott mérkőzésen a riói olimpia pénteki versenynapján, amelyen a női kajaknégyes 500 méteren, a férfi kenukettes pedig 1000 méteren bejutott a szombati döntőbe.

Bíró Attila Európa-bajnok vízilabdacsapata 10 másodperccel a végső dudaszó előtt még 12-11-re vezetett, de az oroszok az utolsó másodpercben szerzett góllal kiverekedték maguknak a büntetőpárharcot, amelyben 7-6-ra győztek. A magyarok négy évvel ezelőtt Londonban, valamint nyolc éve, Pekingben is negyedikként zártak az olimpián.

A kalapácsvető Pars Krisztián – London bajnoka – a hetedik helyen végzett. A szombathelyi versenyző – aki tavasszal műtéten esett át – 75,28 métert ért el a döntőben.

A címvédőnek tekinthető Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású kvartett – a londoni győzelem alkalmával Csipes helyén Kovács Katalin ült – futamgyőztesként jutott be pénteken a szombati döntőbe, míg a 2013-ban világbajnok Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó ugyan nehezebben, de szintén kvalifikálta magát a fináléba. A kenus páros a pénteki kevésbé meggyőző teljesítménye ellenére éremesélyesnek számít szombaton.

A férfi kajaknégyes – Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás összeállításban – a szombati B döntőbe jutott, ahogyan Molnár Péter is K-1 200 méteren.