Ezt nézed:  / Zene

Zene

• Mitől üt egy fesztiválhimnusz?

Mitől üt egy fesztiválhimnusz?

Hogyha egy külfölditől megkérdeznénk, mi az, ami eszébe jut Magyarországról, valószínűleg a Rubik kockát és a golyóstollat megelőzően a fesztiválokat említené. Bizony, kis országunk hatalmas fesztiválokat tud szervezni, olyanokat, hogy annak az egész világon komoly híre van. Viszont egy fesztiválhoz nem árt, ha tartozik egy reklámként, kedvcsinálóként használható zenés videó is. Igen, ezek a fesztiválhimnuszok! De

Olvasd tovább
  • Hamarosan kezdődik a 26. Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztivál

Hamarosan kezdődik a 26. Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztivál

Idén július 3. és augusztus 17. között hét komolyzenei koncerttel, valamint a Budapest Bár, a 100 Tagú Cigányzenekar és a Sabbathsong Klezmer Band előadásaival vár minket a Vajdahunyadvári Nyári Zenei Fesztivál. A több mint negyed évszázados hagyományra visszatekintő koncertsorozat idén is kiváló kulturális élményt és egyben remek turisztikai programot is kínál a FINA Vizes Világbajnokság

Olvasd tovább
  • Elkészült a The Carbonfools eddigi legtüzesebb klipje!

Elkészült a The Carbonfools eddigi legtüzesebb klipje!

Elkészült az első olyan The Carbonfools videó, amelyben már az új frontember, Fóris-Ferenczi Gábor szerepel, akit csatlakozása óta már egy teltházas A38 és Kobuci Kert koncerten fogadott nagy szeretettel a közönség.  „A Keep Breathin’ dal már nagyon régen megvolt nekem, csak nem volt rá még szöveg. Átvittem Tituszhoz, aki elkezdte átalakítani, formázni, hozzátenni. Amióta a

Olvasd tovább
  • Így bulizz nem slágeres módon!

Így bulizz nem slágeres módon!

Unod a mainstream zenéket bömböltető szórakozóhelyeket? Ha vágysz valamire, ami kevésbé slágeres, meríts ötletet ajánlónkból! Tesco Disco   A bulisorozat az egész országban vándorol. Főleg az elmúlt 20 év alternatív és indie slágereit játssza a DJ. De vannak kézműves esték is, tematikus vagy akár kizárólag magyar zenékkel. A zenén tehát a fókusz, miközben őrületeseket lehet

Olvasd tovább
  • Fesztivál a Várkert Bazárban! [KÖZÉPSULI TV]

Fesztivál a Várkert Bazárban! [KÖZÉPSULI TV]

Időpont: 2017. június 21-24. Az idén májusban hároméves Cseh Tamás Program nagyszabású zenei fesztivált rendez a Várkert Bazárban. A CSTP Feszt négy napján ötven zenekar és előadó lép fel. A fesztivál ideje alatt szintén a Várkert Bazárban lesz a Hangszert a kézbe interaktív hangszerkiállítása. A CSTP Feszt két szakmai programjára az A38 Hajón kerül sor.

Olvasd tovább
  • Ötlet az esti bulira? CSTP Feszt!

Ötlet az esti bulira? CSTP Feszt!

Folytatódik a CSTP Feszt a Várkert bazárban. Szuper koncertekből ma sem lesz hiány, a rendezvény pedig továbbra is teljesen ingyenes! A CSTP Feszt második napján sem lesz hiány programokból, ismét fantasztikus zenekarok lépnek majd fel, akiket a Cseh Tamás program támogat azért, hogy zenéjük minél nagyobb közönséghez jusson el. Az ismert zenekarok mellett tehetséges, feltörekvő bandákat is

Olvasd tovább
  • Ragadj meg te is egy hangszert

Ragadj meg te is egy hangszert

A zene nem egyéni szórakozás, hanem közösségépítő program – Balog Zoltán, a Nemzeti Kulturális Alap elnöke ezekkel a szavakkal nyitotta meg a Hangszert a kézbe elnevezésű programot. Több mint száz kipróbálható hangszer és hangtechnikai eszköz – ez a Hangszert a kézbe. A programsorozat bejárta az egész országot, hét megyeszékhely és 22 ezer látogató után érkezett Budapestre,

Olvasd tovább
  • Van ez a Brothers Company – interjú Bagossy Lászlóval

Van ez a Brothers Company – interjú Bagossy Lászlóval

A Bagossy Brothers Company 2013-ban alakult Gyergyószentmiklóson. Azóta az öt fiú már két albumnak is büszke tulajdonosa. Az egyedi, indie/alternatív/folk hangzásviláguk kitűnő szövegekkel is párosul. Interjúnkban a fiatalabbik brother, Laci szavait olvashatjátok gyerekszobákról és zenebefogadásról, sok minden más közt. H.A.: A gyerekszobában mindenki alapít a tesójával zenekart, de közel sem válik igazi banda mindenkiből. Ti hogyan

Olvasd tovább
  • Generáli Gyerek Sziget: finálé!

Generáli Gyerek Sziget: finálé!

Ezen a hétvégén idén utoljára tobzódhatunk a Generali Gyerek Sziget ingyenes programjaiban, érdemes tehát a Hajógyári-sziget felé venni az irányt a hétvégén. Lesz Gryllus-koncert, Nemzetközi Duna Nap, Karaván Színház, kézműveskedés, sportprogramok és az összes népszerű elfoglaltság. Idén utoljára, június 24-én és 25-én kicsiknek és nagyoknak irány a Hajógyári- sziget. A Nagyszínpadon fellép Korpás Éva és

Olvasd tovább
  • Ivan and the Parazol a CSTP Feszt első napján! Ne maradj le róla!

Ivan and the Parazol a CSTP Feszt első napján! Ne maradj le róla!

Ki akarsz mozdulni a barátaiddal Budapesten? Ajánlunk nektek egy szuper programsorozatot a hét további részére, ami nem más, mint a CSTP Feszt a Várkert Bazárban. És mi a legjobb benne? Hogy szuper koncerteket hallgathatsz teljesen ingyen! Ott jártunk a megnyitón, így be tudjuk nektek mutatni a fantasztikus helyszínt, ahol akár már ma este bulizhattok egy

Olvasd tovább
  • Nem nagyon éljük ezt a világtól eltávolodott hangulatot – interjú Szabó Benedekkel

Nem nagyon éljük ezt a világtól eltávolodott hangulatot – interjú Szabó Benedekkel

Még novemberben készítettem ezt az interjút az egyre népszerűbb magyar zenekar, a Szabó Benedek és a galaxisok frontemberével. Gondolatai itt is, ma is érdekesek. H.A.: Honnan jött a közönségtalálkozós ötlet, és miért pont itt? Sz.B.: Azért itt, mert ez a kedvenc helyünk és mindig ide járunk. Szerettük volna, ha a közönségünk is megismeri, mert szerintem

Olvasd tovább
  • Green Day Budapest

Green Day Budapest

Green Day lesz Budapesten – mikor meghallottam, majd szétpattantam az örömtől. Aztán mikor eljött a nagy nap, kicsit félni kezdtem, hogy a nagy elvárásaim miatt nem lesz a koncert csalódás. De nem lett az.  Az egész iszonyú látványos volt, mégse hatott gagyin. Volt lángcsóva meg tűzijáték meg konfetti, de mind jókor – hiszen, ahogy Billy

Olvasd tovább
  • Ha nem akarsz alkalmazkodni a szabályokhoz, rúgd fel őket – Sophie Hard mesélt

Ha nem akarsz alkalmazkodni a szabályokhoz, rúgd fel őket – Sophie Hard mesélt

Kemény Zsófi első rapalbumának megjelenését már beharangoztuk. Ha megtetszett, azért, ha még nem hallottad, azért: itt olvashatsz vele egy cikket az albumáról, az alkotásról és arról, milyen rapkoncertet adni. H.A.: Honnan jött a rap album ötlete? Mi vele az üzeneted, célod? K.Zs.: Két és fél évvel ezelőtt szilveszter éjszakán jobb program híján felvettem egy rap-videót,

Olvasd tovább
  • A zene ünnepe vár a Várkert Bazárban!

A zene ünnepe vár a Várkert Bazárban!

Az idén májusban hároméves Cseh Tamás Program nagyszabású zenei fesztivált rendez, június 21. és 24. között a Várkert Bazárban. A CSTP Feszt négy napján ötven zenekar és előadó lép fel. A fesztivál ideje alatt a Várkert Bazárban lesz a Hangszert a kézbe interaktív hangszerkiállítás, ahol több mint száz hangszert lehet kipróbálni. A CSTP Feszt két

Olvasd tovább
  • Kemény hip-hop a szeximus ellen – Sophie Hard

Kemény hip-hop a szeximus ellen – Sophie Hard

Kemény Zsófi, a fiatal magyar slammer-költő-író nemrég egy raplemezzel drukkolt elő, melyet a Csaknekedkislányban és a Ricsárdgír zenekarban játszó Konsiczky Dáviddal közösen fémjeleznek. A művésznő hip-hop álneve Sophie Hard – a poén remélem mindenkinek leesik. Az album rengeteg kuriózumtól gazdag. Az első meglepetés: női rap Magyarországon? Bizony ritka, de ez az első megjelenés legalább igen

Olvasd tovább
  • Bruitizmus – Ilyen zenét még tuti nem hallottál!

Bruitizmus – Ilyen zenét még tuti nem hallottál!

Te jó ég!? El tudsz képzelni olyan zenét, amelyet nem hangszerekkel játszanak? igen, ilyen az elektronikus zene. Na de olyat, amiben hangok sincsenek? Ezt talán már kicsit nehezebben, pedig olykor nagy divatját élte. Bruitizmus. Így hívják azt az 1910-es évektől kezdődő zenei irányzatot, ami a zajokra alapozza a hangzást. A 20. század elején úgy gondolták,

Olvasd tovább
  • Évzáró fesztivál a Balatonnál

Évzáró fesztivál a Balatonnál

Ha a fekete-fehér évzáróünnepség szerinted sem elég lazítás a tanév végét követően, a Corvinus Egyetem által szervezett, de mindenki számára nyitott balatoni bulihétvégét neked találták ki. A Közgáz Évzáró Fesztivált Alsóörsön rendezik meg június 15-17. között. Lévén a kisebbek közé tartozó, egyetemi, magyar fesztivál, a színpadokon hazai előadók lesznek, nekik azonban megjelenik a színük-javuk. Halott

Olvasd tovább