36 focipályányi erdő pusztul el percenként! – Rajtad is múlik a sorsuk

Rovat

Megosztás

„Most pedig képzeld magad egy nyugodt helyre! Ahol nem bánt a mindennapok gondja, ahol elengeded negatív energiákat. Képzeld el, ahogy a madarak csiripelnek, ahogy susognak a fák és lágy szellő simogatja arcodat!” Tegyünk érte, hogy ne csak csukott szemmel láthassuk ezt a képet!

Vajon hány ember „nyugodt helye” az esőerdő? A meditációs tréningek alapköve a saját, pihentető hely kiválasztása, ahová magunkba mélyedve visszavonulhatunk. A WWF munkatársai azon dolgoznak évtizedek óta, hogy ez a hely ne csak lelki szemeink előtt létezzen, hanem megmaradjon a maga fizikai valóságában. De ehhez te is kellesz!

deviant

A szárazföldön élő állatok 80%-a az erdőkben él, de nem csak ők. Az erdők majd’ 300 millió embernek is otthont adnak, azonban az e területeket fenyegető veszélyek továbbra is növekvő tendenciát mutatnak. A világ legnagyobb esőerdeje, az Amazonas csak az utóbbi fél évszázadban, területének 17 %-át veszítette el, leginkább a farmok és szántóföldek kibővítésének, és a papírgyártás ürügyén.

- Local people -, Cambodia (Kampuchea)

Mit csinál a WWF?

Segíti a felelős gyártási folyamatokat.  Global Forest & Trade Network (GFTN) programján keresztül segíti azt a közel 200 vállalatot és kisebb céget, amelyek a környezetfelelős piac kialakítását támogatják.

Segíti a felelős fogyasztást és felhasználást. Az átlagemberektől az ügynökségi vezetőkig, arra bátorítja a fogyasztókat, hogy kizárólag a Forest Stewardship Council (FSC) címkéjével ellátott termékeket vásárolják, mert ez garantálja, hogy felelős körülmények között gyártott produktumot tart a kezében.

panda.org

Segít a pénzügyek újratervezésében. Gondoskodik róla, hogy az új befektetések hatása az erdők bolygatására minimális legyen, vagy egyáltalán ne is fenyegesse azokat. Támogatója a Reducing Emissions from Deforestation and Forest Degradation-nek (REDD+), amely egy világméretű kezdeményezés az erdők védelmére. A Carbon Fund támogatásával pedig a széndioxid-kibocsátás csökkentését szolgálja.

Segít a szabályozások fejlesztésében. Munkájukkal az illegálisan kitermelt fa importjának, illetve exportjának megakadályozását célozzák. Az első ilyen kezdeményezés a Lacey Act, az 1900-ban létrehozott szabályrendszer, amely az illegális fatermékek amerikai piacra történő belépést akadályozza meg. A 2008-ban felújított törvény a vállalatokat okosabb döntések meghozatalára és globális fakitermelő hálózatuk monitorozására sarkallja. A trade megegyezés értelmében az Egyesül Államok – tizenegy országgal összefogva – tiltja az élővilágra, az erdőkre és tengeri forrásokra ártalmas kereskedelmet.

Mit tehetsz te?

Elsősorban gyűjts szelektíven, hasznosíts újra, és használj minél kevesebb papírt! A WWF pedig mindig tárt karokkal fogadja a lelkes önkénteseket, akik segítő kezet nyújtanak a környezet megóvásában!

https://www.youtube.com/watch?v=jHQGyMBtE9Y

 

Az erdők védelmében
Te mit teszel, azért hogy megvédd a környezeted?

 

Fotók: deviantart.com, worldwildlife.org, panda.org, pinterest.com

 

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta