Szép körmök, de hogyan? Körömépítési technikák és ami mögöttük van!

Rovat

Megosztás

Az utóbbi években a divat a manikűrbizniszt is utolérte, ami egy nagyszerű dolog, hiszen ma már mindenki alkalomhoz és stílushoz illően válogathat a körömépítés kavalkádjában.

A vélemények persze megoszlanak szín, fazon, hosszúság és körömépítési technikák tekintetében is, de egy valamiben biztosan minden lány egyetért: a háromnaponkénti lakkozást – mely szinte százszázalékosan magában foglalja a lakk elkendőzését – bármilyen körömre lecserélné.

Összeszedtük a legnépszerűbb körömépítési technikákat!

Döntsd el Te, hogy melyik az ideális számodra!

A manikűröshöz betérve alapvetően két választásod van: saját körmödet szeretnéd díszíteni vagy inkább műkörmöt építettnél. Ha úgy gondolod, jó neked a saját körmöd, akkor a manikűrös géllakkot fog a körmeidre tenni. A géllakkon belül megkülönbözetünk lakkzselét és shellackot.

1. Lakkzselé

A lakkzselé az, ami a köznyelvben géllakként terjedt el. Ennek az anyagnak az előnye kedvező ára és a szinte végtelen színpaletta mellett, hogy a természetes köröm mozgásához alkalmazkodva nem törik, nem pattogzik fel és akár 3-4 hétig is élvezhetjük a manikűrmentes életet. Hátránya, hogy a köröm felső rétegét lekell reszelni, mely hosszú távon a köröm elvékonyodásához vezethet.

2. Shellack

A géllak egy másik fajtája a shellac, mely egy márkanévből nőtte ki magát. Hatalmas előnye a lakkzseléhez képest, hogy nem árt a körömnek, hiszen a köröm felső rétegét nem kell lereszelni. A kíméletesebb alapanyag persze némileg drágább, de a körmünk védelmében talán érdemes elgondolkodni egy kis plusz befektetésen.

3. Zselés műköröm

A zselés műköröm legnagyobb előnye, hogy a zselés anyag, melyből készül, többször is újratölthető, így akár hónapokig is rajtunk maradhat a műköröm. Az alapszínre, mely általában átlátszó, fehér, tejfehér vagy rózsaszín, bármilyen lakkot rákenhetünk akár otthon is. Hátránya viszont, hogy a körmöt mind a viselése, mind az eltávolítása megviseli, ezért a szakemberek néhány hetes szünetet szoktak javasolni a zselés műkörmöt viselőknek.

4. Porcelán műköröm

A porcelán műköröm zselés társához hasonlóan szintén építéssel készül, de por alapú technikával. Sokan esküsznek a porcelán műkörömre, mert erősebb és tartósabb is, mint a más módszerrel készült körmök, viszont ez az a típus, melyet egy jól irányzott mozdulattal könnyen letudunk törni, ami pedig nem egy túl kellemes érzés.

Bármelyik technikát is választod, érdemes körülnézni a piacon és egy jó szakembert választani, aki kellő szaktudással rendelkezik és minőségi alapanyagokkal dolgozik, hiszen nem csupán a körmöd szépsége, de egészsége is fontos.

Képek: Kovács Krisztina műkörömépítő és kézápoló

K. Vivien

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta