Elképesztő! De igaz! Hogy hogyan kell ezt elképzelni? Miért is jó, ha Ti még nem hallottatok róla?
Matekból azoknak kell, vagy fogalmazzunk úgy, lehet szóban is érettségizni, akik nem érték el a minimális, kettes osztályzathoz elegendő pontszámot az írásbeli érettségin. A matek szóbeli valójában egy lehetőség Nektek, hogy ne kelljen újra érettségizni ősszel ebből a tárgyból!
Így néz ki a szóbeli matekérettségi:
A szóbeli vizsgán legalább 20 tételre kell számítanod. A vizsgáztatásra jogosult szaktanár állítja össze a tételeket. Egy-egy tétel három egyszerű elméleti kérdést (definíciót, tételkimondást) és három gyakorlati feladatot tartalmaz. A kérdések és feladatok más-más témakörből kerülnek kiválasztásra (ahogyan az írásbelin is).
Az értékelés szempontjai:
1. Az elméleti kérdések összesen: 15 pont
2. A három feladat összesen: 30 pont
3. Önálló teljesítményre való képesség, a feladatok logikus előadása, illetve a matematikai kommunikációs képesség: 5 pont
Azt, hogy a harmadik szempont szerinti 5 pontból mennyit kap a vizsgázó, annak a mérlegelésével kell eldönteni, hogy a vizsgázó milyen mértékben tudott önállóan megbirkózni a kérdésekkel, illetve a feladatokkal; ha segítő kérdésekre volt szüksége, azokat megértette-e és a feleletében fel tudta-e használni. A szóbeli vizsgát is tett vizsgázó végső értékelése az írásbeli és a szóbeli vizsga együttes pontszáma alapján történik – írja az Oktatási Hivatal.
Mindenkinek azt kívánjuk, hogy erre ne legyen szükség! Ha még, akkor pedig sok sikert hozzá!
Korábban ITT írtunk a petícióról a matekérettségi ellen!
Forrás: Eduline