Oly sokan jelentkeznek minden évben felsőoktatási képzésekre, ám néhányan megakadnak, vagy éppen azzal szemebsülnek, visszadobták felvételijüket, mert nem a megfelelő módon történt meg a jelentkezés. Mik azok a pontok, melyekre okvetlenül oda kell figyelnetek? Lássuk!
A Felvi.hu összeszedett néhány nagyon fontos információt, melyeken gyakran elcsúsznak a diákok, ha felsőoktatási jelentkezésről van szó. Íme a lista:
- A regisztrációkor megadott e-mail cím biztosan a tiéd legyen! Ne legyen benne helyesírási hiba, mert különben elcsúszhat az egész művelet.
- A jelentkezési sorrend mindenek felett! Az az iskola kerüljön a legelső helyre, melyre a legjobban szeretnél bekerülni, ugyanis ha ügyes vagy és van elég pontod, akkor oda fognak először felvenni. Végül az utolsó helyen pedig azt jelöld meg, ahová a megjelöltek közül a legkevésbé szeretnél bejutni.
- Töltsd fel időben a dokumentumokat! Az idei évtől a jelentkezés már teljesen online térben zajlik, ami azt jelenti, minden olyan dokumentumot fel kell tölteni, melyek szükséges. Ellenben az e-mal-ben vagy postán érkező dokumentumokat az Oktatási Hivatal már nem fogadja el!
- Az eljárási díj nőhet, ha több, mint három helyre jelentkezel! Fontos, hogy pluszban maximum három képzésre adhatod le még a jelentkezésed, melyek díja 2000-2000 Ft, s ezeket az összegeket az E-felvételi automatikusan kiszámolja. A fizetést banki átutalással vagy bankkártyás fizetéssel is lehet rendezni február 15-ig!
- A jelentkezési szándékot meg kell erősítened, vagyis mindennél fontosabb a jelentkezés utáni hitelesítés, melyet kizárólag csak ügyfélkapun keresztül tudod megtenni.
Már nincs sok időtök február 15-ig, hajrá-hajrá!
A főkép csak illusztráció.