Majális = virsli, vidámpark és egy kis történelem

Rovat

Megosztás

Május 1. nemcsak a virsli meg a vattacukor napja. A majális évszázados múltra tekint vissza, és bár ma már főként lazulásról és szabadtéri buliról szól, eredetileg komoly üzenete volt. Tudod, hogy honnan jött ez az egész?

Május 1. sokaknak egyet jelent a kirakodóvásárral, a céllövöldével, a vurstlival és a nosztalgikus retró hangulattal. De ezt a napot nemcsak a vattacukor és az ugrálóvár tette híressé – hanem a történelem is.

A munka ünnepe
Május 1. hivatalosan a munka ünnepe, amit világszerte azért tartanak, hogy megemlékezzenek a munkások jogaiért folytatott harcokról. Az egész 1886-ban indult az Egyesült Államokból, ahol a 8 órás munkanapért tüntettek – sokan nagy árat fizettek érte.

Majális, a magyar stílus
Nálunk a majális inkább laza, tavaszi fesztivál hangulatot jelent. Már a 19. század végén is tartottak májusfás felvonulásokat, később a kommunizmus alatt kötelező ünnepségekké váltak. Ma már inkább piknik, zene, street food és barátkozás.

És neked mit jelent?
Egy nap suli nélkül? Egy kis kikapcsolódás a szabadban? Egy ok arra, hogy végre együtt lógjatok a haverokkal? Bárhogy is, a majális arról szól, hogy kicsit kiszakadj a mókuskerékből – és örülj annak, hogy tavasz van.

Főkép: wikimedia commons – Szegedi majális

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta