Sok horrorsztorit lehet hallani Egyiptomról, melyek közül több bizonyítottan igaz, nagy részük viszont legenda. Ezeknek jártam utána és faggattam ki a sokat utazott Prima Primissima díjas újságírót, Dr. Kiss Róbert Richardot, hogy vajon hol van az igazság, és mire érdemes odafigyelni, ha oda utazik az ember.
Ha valaki tudja, hogy milyen Egyiptom, az az ember Kiss Róbert Richard. Már többször járt ebben a különleges országban. 🙂
Igaz az, hogy mindenki összeszed valamilyen bélfertőzést Egyiptomban?
Ehhez kapcsolódik egy legenda, “a fáraó átka”, miszerint 10-ből 9 turista biztosan hasmenést kap kint tartózkodása során. Persze ez csak a szóbeszéd, teljesen racionális oka is van a megbetegedéseknek. Az ottani víz az európai ember számára nem tesz túl jót, csak az erős gyomrúaknál nem okoz ez problémát. Az egyiptomi higiéniás szokások eltérnek az európaitól, így jobb, ha biztosra megyünk és ásványvizet iszunk.
Hogyan lehet elkerülni a vízzel való érintkezést?
Nem könnyű, főleg az all inclusive szállodákban, hiszen a gasztronómiai élvezetek rovására menne. Nem érdemes kerülni a helyi konyhát, inkább érdemes felszerelkezni gyógyszerekkel, melyek enyhítik, vagy meg is szüntetik a tüneteket. A hatásuk nyilván egyénenként változhat.
Milyen gyógyszerek ezek és hol lehet őket beszerezni?
Az egyik az Antinal, amit kint meg is lehet venni, a másik egy beduin orvosság, ami gyógynövényből készül. Én mindkettőt próbáltam és nagyon hatásosnak bizonyultak.
Ön mit ajánlana úti célként?
Hurghada vagy Sharm el Sheik tökéletes városok, ha turistaként érkezik valaki az országba. Európai igényű és kialakítású szórakozóhelyek várják a látogatókat, és nem is tartoznak a veszélyes városok közé.
Ezek szerint veszélyes az ország?
Ahhoz, hogy megismerjük Egyiptom kultúráját el kell hagynunk a szálloda területét, ami elsőre ijesztő lehet, mert az ottani emberek temperamentuma más, mint az európaiaké és az életformájuk is nagyon eltér a miénktől. Ettől még nem lesz veszélyes az ország, csak határozottabbnak kell lenni, felvenni a ritmusukat. A bazársoron például szinte kötelező alkudni. 🙂 Sok mindent hallani, de ezek nagy része nem igaz.
Az a tény, hogy már sokszor járt Egyiptomban bizalomra ad okot… 🙂
Igaz, hogy könnyű összeszedni egy kis gyomorrontást, de semmiképp sem mondanám senkinek, hogy ne menjen Egyiptomba emiatt. Olyan csodák találhatók ott, mint a Királyok Völgye, Luxor, a piramisok és még sorolhatnám, melyeket látni kell.
kép: utazom.com,