2016. április 3. /vasárnap/
Az OTP Bank támogatásával megrendezett tegnapi Táncháztalálkozó estéjén azt OTP Táncház Díjat és a Táncház Érmeket is átadták. Ráadásul ezúttal komoly pénznyereménnyel is járt a Táncház Díj.
“Ebben az évben egy kicsit komolyabbra fordítottuk a tétet, ugyanis idén 500.000 Ft-tal díjazzuk a legjobbat”
– mondta Bocskai István az OTP Bank Társadalmi Kapcsolatok osztályának vezetője.
Ezt a nyereményt pedig a Tázló Együttes vehette át minden dicsőségével együtt 2016-ban.
“Már pár napja tudjuk, hogy idén a miénk lehet ez az elismerés, ennek ellenére meglepetésként ért minket, nagyon hálásak vagyunk érte. Igyekszünk minél több embert becsábítani a táncházunkba. Számunkra nagyon fontos, hogy a moldvai csángó tánc, amivel mi foglalkozunk, minél több emberhez eljusson”
– meséli magazinunknak az együttes.
A Táncház Érem díjazottjai idén:
Csatai László
Kérdésünkre, hogy milyen érzés volt átvenni egy ilyen rangos elismerést, viccesen válaszolt a meghatódott táncos:
“Nem vagyok díjakkal elkényeztetve, negyven évente kapok egy-egy ilyen díjat. Nagyon szépen köszönöm, azért mégsem feledkeznek meg az öregekről sem, ez szép dolog.”
Nagy Zoltán József (posztumusz) – felesége Turi Nagy Éva
“A férjem 14 évesen kezdett el táncolni, Keszthelyre ment, két évre rá pedig a Bartók együttesbe került, és Tímár Sándortól tanulta a magyar táncokat. és attól kezdve a Bartók táncegyüttesben is táncolt”
– mondta özvegye.
Szabó Szilárd és Németh Ildikó
Mindenképpen jó érzés, ha az embernek elismerik a munkáját. Mióta táncház létezik, a 70-es évektől kezdve, mi részesei vagyunk. Az elején mint szórakozási forma használtuk a táncot, de ahogyan teltek az évek, a táncosból táncpedagógus lett, és azóta tanítjuk. Nagyon nagy élmény, hogy elismerik, hogy az ember ugyanazt csinálja ugyanazzal a hittel és lelkesedéssel.”
Tündik Tamás
“Számomra ez egy igazán nagy szakmai elismerés, nagyon örülök, hogy idén én is átvehettem negyvenkét évnyi táncházba járás és tanítás után.”