Mike Williamsnek (Mark Wahlberg), a Deepwater Horizon olajfúró torony vezető elektrotechnikusának ismét maga mögött kell hagynia feleségét (Kate Hudson) és kislányát. Ezúttal a Mexikói-öbölben megépített óriási úszó szigeten 125 kollégájával együtt (Kurt Russell, Dylan O’Brien és Gina Rodriguez) kell felügyelnie a munkálatokat.
Mike hozzá van szokva a kemény munkakörülményekhez és a fizikai igénybevételhez, de ami egy április éjszakán vár rá, arra sem ő, sem a tornyon dolgozók nincsenek felkészülve.
Amikor a Deepwater Horizont üzemeltető BP olajcég egyik befolyásos embere (John Malkovich) a kétes teszteredményeket követően kierőszakolja a kísérleti fúrásokat, hirtelen veszélyes gázok törnek át a kutat lezáró betonon. A kifinomult biztonsági rendszer csődöt mond. Hatalmas robbanás rázza meg a tornyot, ami pillanatok alatt pusztító tűzviharrá fajul. Mike-nak és munkatársainak minden bátorságukra és lelkierejükre szükségük van, hogy kijussanak az áthatolhatatlan lángtengerből, és élve elhagyják a süllyedő tornyot.
https://www.youtube.com/watch?v=wUH0lKBRj28
2010. április 20-án az Egyesült Államok történetének eddigi legnagyobb olajkatasztrófája következett be a Deepwater Horizon nevű olajfúró tornyon a Mexikói-öbölben, amely 11 halálos áldozatot követelt. Peter Berg, A túlélő rendezőjének szuperlátványos filmje, a Mélytengeri pokol az események sűrűjébe viszi a nézőt, megmutatja, mit élt át az a 126 ember, akinek a föld mélyéből előtörő megfékezhetetlen erőkkel kellett felvennie a harcot. A főszereplő Mark Wahlberg olyan fantasztikus színészekkel dolgozott együtt, mint Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez és Kate Hudson.
Az események hiteles ábrázolásához a film készítői minden idők legnagyobb díszletét építették meg, amelyhez mintegy másfél millió kg acélt használtak fel.
A 2001-ben, Dél-Koreában épült futballpálya nagyságú, 25 emelet magas Deepwater Horizon fúrótornyon a 2010-ben bekövetkezett robbanást követően napi 60 ezer hordó olaj ömlött a Mexikói-öböl vizébe, a kútcsonk végleges lezárásáig pedig összesen 790 millió liter, amely azóta is mérgezi az élővilágot.