Hogyan tanítsuk a különleges képességű gyerekeket? Hogyan mérjük a kreativitást? A játékosítással sikereket érhetünk el az oktatásban? A Budapesti Tehetség Konferencián ezekre a kérdésekre keresik a választ az oktatás legnagyobbjai.
A budapesti Flamenco Hotel ad otthont az első Budapesti Tehetség Konferenciának, aminek célja a tehetséggondozás hazai és külföldi tapasztalatainak, gyakorlatainak megismertetése. A rendezvény fókuszában a STEM területek vannak, ezek a természettudományok, a technológia, a műszaki tudományok és a matematika, ugyanis napjainkban egyre kevesebb gyermek érdeklődik e területek iránt.
Novák Katalin államtitkár szerint az a fontos, hogy mindenki megtalálhassa, miben igazán ügyes, hiszen – mint mondja – hiába tanítunk egy halat fára mászni, sosem lesz sikerélménye. Továbbá szerinte nem az a fő kérdés, hogy a gyerekeknek fel tudjuk-e kelteni az érdeklődésest, hanem az, hogy fenn tudjuk-e tartani a bennük lévő természetes kíváncsiságot és nyitottságot a világra.
Novák Katalin beszélt még arról is, hogy a Nemzeti Tehetség Program minden eddiginél nagyobb támogatással nyit a fiatalok felé: idén már 2 800 000 000 forint áll rendelkezésre a pályázók számára.
A rendezvény két napos, és olyan előadók adják át tapasztalataikat, mint például Fuszek Csilla, az Európai Tehetségsegítő Hálózat koordinátora, Szitó Imre pedagógiai szakpszichológus, vagy Jávor Balázs, az Új Nemzedék Központ igazgatója.