A 21. századi, trendformáló generáció szerint, bizony vannak olyan emodzsik, amiket már kifejezetten kínos használni. Aki ezeket használja, az már egyértelműen túl öreg?!
Az elmúlt időszakban nem is egy komment- és videóháború alakult ki TikTokon az Y és Z generáció képviselői között arról, mi minősül (már) cikinek, a szűk farmertől kezdve, a félrefésült hajon keresztül egészen az emodzsikig.
Y generáció a 80' és 90'-es évek szülöttei. Az 1996. után születettekre a Z generációt használják általában.
Tiltólistára került a „sírok a röhögéstől”, avagy az „arc örömkönnyekkel” emodzsi!
A Z generáció körében már egyáltalán nem menő emodzsit a halálfej ☠️ váltotta fel, amivel azt fejezik ki: „meghalok a nevetéstől”. Ez lett a menő!
MIÉRT?
A kommentek szerint a legtöbben azért tartják kínosnak a sírva nevető arcot, mert a szüleik vagy a nagyobb testvéreik használják. Van, aki szerint elcsépelt, és van, aki inkább a klasszikus sírós hangulatjelet 😥 használja, mert az „valósabb és szélsőségesebb” érzelmeket fejez ki, és akadnak olyan tinédzserek is, akik azt állítják, hogy már meg sem találnák a telefonjukon ezt az emodzsit – összegzi a Rádió1.
Ahogyan Gretchen McCulloch, kanadai nyelvész összefoglalta:
„Az arc örömkönnyekkel a saját népszerűségének az áldozata lett”.
McCulloch a emodzsi-vita kapcsán azt is hozzátette, hogy amikor sokáig használunk egy szót vagy szimbólumot ugyanannak a kifejezésére, egy idő után már elveszti a jelentésének a súlyát, sőt egyenesen hamisnak hathat. A fiatal generáció, amely amellett, hogy mindenben szereti a dinamizmust, talán ezért is keres új emodzsikat a nevetés kifejezésére.