Az ország legjobb iskolás hosszútávfutói versenyeztek

Rovat

Megosztás

2018. április 17-én ismét Gödöllőn gyűltek össze az ország legjobb iskolás hosszútávfutói. A Pest megyei település immár 21. alkalommal adott otthont a 2017/2018. tanév Atlétika Mezei Futás Diákolimpia® Országos Döntőjének. A versenyben a II., III. IV., V., és VI. korcsoport legjobbjai futották le az előírt távolságokat. A nap végén egyéni és csapatgyőzteseket hirdettek, akik a legfényesebb érmen túl megszerezték a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet is.

A futás az egyik legklasszikusabb sportág, a legtöbb sportnak alapja, futunk a testnevelésórákon, termekben bent, és kint a szabadban is. Az egyre divatosabb sportág tömegeket képes megmozgatni a felnőttek és a gyerekek körében is, amely az utcai futóversenyek növekvő népszerűségén is látszik. A Mezei futás a Diákolimpia® versenysorozatnak is fontos eleme. A rendezvénynek – mint a korábbi években oly sokszor – ezúttal is a Gödöllői Repülőtér adott otthont. A helyszín földrajzi adottságai ideális terepet biztosít minden alkalommal a fiatal futók számára.

A Mezei Futás Országos Bajnokságába a 2017/2018-as tanévben mintegy 43299 diák nevezett, közül került ki az a 2346, akik a gödöllői fináléban összemérték tudásukat. A fiatal versenyzők egyéniben és csapatban is megküzdöttek a Magyarország diákolimpiai bajnoka címért. Az április 17-i esemény megnyitóján és az eredményhirdetésen részt vett Dr. Gémesi György, Gödöllő város polgármestere, Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség, elnöke, valamint Dr. Erdős Dániel, az MDSZ ügyvezető igazgatója. A verseny végén a legjobb egyéni versenyzők és csapatok érem díjazásban részesültek, és minden dobogós csapat kupát vehetett át. Balogh Gábor külön köszöntötte Palkovits Istvánt, a kecskeméti Bolyai János Gimnázium tanulóját, aki megnyerte az idei, Párizsban zajló ISF Mezei Futó világbajnokságot. A Diákolimpia® versenyek fővédnöke Áder János, védnökei közt pedig megtalálható többek között Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Dr. Palkovics László közoktatásért felelős államtitkár is.

A rendezvénynek otthont adó Gödöllő híres sportéletéről, sporteredményeiről. A város atlétikaműhelye a hazai versenysport egyik kiemelkedő egyesülete, mind az utánpótlás, mind a felnőtt korosztály tekintetében. A gödöllői önkormányzat évek óta szívügyének tartja a sport támogatását és fejlesztését. A városvezetés rendre részt vesz a helyi sportversenyek szervezésében, lebonyolításában, valamint évről évre jutalomba részesítik a legjobb sportteljesítményt elérő gödöllőieket.

Az Atlétika Mezei Futás Diákolimpia® Országos Döntője fantasztikus hangulatban telt, a verseny legizgalmasabb pillanatairól készült képek, és az élő közvetítés utólagosan is megtekinthetők a Diákolimpia® közösségi médiaoldalán. A küzdelemben az alábbi iskolák és egyéni versenyzők szerezték meg a dobogós helyezéseket.

II. korcsoport
Lányok Egyéni győztes Máté-Tóth Nóra, Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest
Csapatverseny győztese Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest
Fiúk Egyéni győztes Mayer Zsombor, Szárliget, Tima Endre Általános Iskola
Csapatverseny győztese Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Bonyhád
III. korcsoport
Lányok Egyéni győztes Zemán Zóra Zoé, Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Ált. Isk., Dombóvár
Csapatverseny győztese Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Ált. Isk., Dombóvár
Fiúk Egyéni győztes Szabó Hunor, Nyíregyháza, Kodály Zoltán Általános Iskola
Csapatverseny győztese Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola, Gyomaendrőd,
IV. korcsoport
Lányok Egyéni győztes Csuta Dorottya, Budapest I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium
Csapatverseny győztese Salgótarjáni Általános Iskola, Salgótarján
Fiúk Egyéni győztes Baier Kristóf, Brassó Utcai Általános Iskola, Budapest
Csapatverseny győztese Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium, Dombóvár

V. korcsoport
Lányok Egyéni győztes Horváth Karolina Helga, Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
Csapatverseny győztese Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Tiszaújváros
Fiúk Egyéni győztes Apáti Bence, Békéscsaba, Szeberényi G. A. Evangélikus. Gimn., Szgimn., Ált Iskola
Csapatverseny győztese Váci SZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma, Vác
VI. korcsoport
Lányok Egyéni győztes Pavuk Tira, Békéscsaba, Szeberényi G. A. Evang. Gimn., Szgimn., Ált. Iskola
Fiúk Egyéni győztes Palkovits István, Kecskemét, Bolyai János Gimnázium
Csapatverseny győztese XIV. Kerületi Szent István Gimnázium, Budapest

A Diákolimpia® versenysorozatról

A Diákolimpia® a diáksport egyetlen országos tanulmányi és tehetséggondozó versenye Magyarországon, amely idén 13 MDSZ által rendezett és további 41 olyan versenyt foglal magába, melyet országos sportági szakszövetségek és sportági szövetségek bonyolítanak le. A versenysorozatban egy tanév során összesen 270 ezer diák vesz részt, közülük 18 ezren jutnak el az országos döntőkig. A Diákolimpia® fővédnöke Áder János köztársasági elnök, a versenysorozatot az MDSZ az oktatásért felelős miniszterrel, Balog Zoltánnal közösen hirdeti meg. A versenysorozat az előző tanévben ünnepelte a 30 éves jubileumát.

A Magyar Diáksport Szövetség

A Magyar Diáksport Szövetséget (MDSZ) 1987-ben alapították, és mára a legnagyobb magyarországi civil szervezetté vált a diáksport területén. A szervezet fő célja, hogy minél több gyermeket vonjon be sportprogramokba és népszerűsítse az egészségfejlesztő testmozgást. Az MDSZ küldetése, hogy a testnevelés és a sport minden gyermek életének részévé váljon, egész életen át. A szervezet testmozgás- és sportprogramokon keresztül támogatja az önkéntesség, valamint a társadalmi befogadás szemléletének erősítését, fejlesztését Magyarországon. A Magyar Diáksport Szövetség állandó kapcsolatban áll szinte valamennyi magyarországi iskolával, és minden évben megrendezi a Diákolimpiát®, amely az egyetlen országos tanulmányi verseny a diáksportban.

Az Atlétika Mezei Futás Diákolimpia® Országos Döntője fantasztikus hangulatban telt, a verseny legizgalmasabb pillanatairól készült képek, és az élő közvetítés utólagosan is megtekinthetők a Diákolimpia® közösségi médiaoldalán. A küzdelemben az alábbi iskolák és egyéni versenyzők szerezték meg a dobogós helyezéseket.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!