A december 9-i élő döntővel lezárult a Zsebpénzügyes vetélkedő első évada. Közel 700 diák regisztrált az innovatív programra, melyet három forduló után a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium Boc$kai T€am nevű csapata nyert meg. A vetélkedő jövőre újraindul!
Összesen 229, három fős csapat nevezett a Zsebpénzügyes pénzügyi vetélkedőre az ország 117 iskolájából. A kvízkérdésekből álló tesztsor után 105 csapat jutott a második fordulóba, ahol kifejtős kérdésekre kell választ adniuk a versenyzőknek. Az élő döntőben 21 csapat mérte össze tudását és előadói képességét, hiszen egy összetett pénzügyi helyzetre kellett megoldást találniuk, majd prezentálniuk a szakmai zsűri előtt.
A Zsebpénzügyes vetélkedő első évadát a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium Boc$kai T€am nevű csapata nyert meg.
„Rendkívül büszkék vagyunk a Zsebpénzügyesre, minden várakozásunkat felülmúlta az érdeklődők és az indulók száma. Nem volt egyszerű egyik tesztfeladat sem, mégis nagyszerű megoldások születtek. A döntőben újszerű és elgondolkodtató megközelítéseket hallhattunk a fiataloktól. Óriási tehetségek mindannyian. Aki most nem nyert, ne csüggedjen, jövőre újra megszervezzük a vetélkedőt”
– emelte ki Felfalusi Péter, az Intrum Justitia vezérigazgatója.
„Ismét sokat tanultak a diákok a tudatos pénzügyekről a Zsebpénzügyes vetélkedő kapcsán. Jó volt látni, hogy milyen elkötelezetten összedolgoztak a csapatban, és remekül építettek a mentoruk segítségére is. Persze nagyon örülünk a nyereményeknek, de úgy érzem, ennél sokkal többet kaptunk a vetélkedőtől”
– mondta a nyertes csapatot felkészítő tanárként segítő Kissné Horváth Ágnes.
A második helyen a budapesti VII. kerületi Madách Imre Gimnázium Triple Mediocre csapata végzett, míg a harmadik helyezett a kiskunhalasi II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Mezőgazdasági, Közgazdasági, Informatikai Szakgimnázium Pénzművelők csapata lett.
A legtöbb csapattal nevező iskola különdíját a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium kapta.
A Zsebpénzügyes célja, hogy játékos, kreatív, ugyanakkor elgondolkodtató formában fejlessze és mélyítse el a középiskolások pénzügyekkel kapcsolatos ismereteit, képességeit, pénzügyi önállóságra tanítva őket. A három fordulóból álló Zsebpénzügyesre 16. életévüket betöltött diákokból álló három fős csapatok jelentkezhettek, akiket egy támogató, tanár vagy szülő segített a felkészülésben. Az Intrum Justitia által szervezett vetélkedő szakmai partnere a Studium Generale.
Az Intrum Justitia-ról
Az Intrum Justitia és a Lindroff egyesülésével 2017. június 27-én létrejött Európa vezető követeléskezelési szolgáltatásokat nyújtó vállalatcsoportja. Az 1898-ban alapított Lindorff a követeléskezelés és -vásárlás mellett számlakezelési szolgáltatásokat is nyújt. Az 1923-ban alapított Intrum Justitia olyan testreszabott szolgáltatásokat kínál, amelyek igénybevételével mérhetően javul ügyfeleinek cash-flow-ja és hosszú távú jövedelmezősége. Az egyesített vállalatcsoport Európa 23 országában közel 8000 munkavállalót foglalkoztat, központja Svédországban, Stockholmban található. Az egyesített vállalatcsoport konszolidált árbevétele a 2017 márciusát megelőző 12 hónapban elérte a 1352 millió eurót. Az Intrum Justitia AB részvényei jegyezhetők a Nasdaq Stockholm tőzsdén. Tovább információkért látogasson el a www.intrum.com vagy a lindorff.com weboldalra.
Foto: vg.hu