Ilyen az élet Kínában

Rovat

Megosztás

„Nemzetek estjei” címmel indult el az Alumni Központ új kulturális programsorozata. A programra azokat a személyeket várják, akik nyitottak a világra és szeretnék megismerni egy újabb oldaláról az egyetem sokszínűségét. Az első helyszín, ahová a jelenlévőket dr. Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró képzeletben elkalauzolta, Kína volt. 

Dr. Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes köszöntő beszédében hangsúlyozta az alumni programok fontosságát, és köszönetet mondott, hogy az Egyetem közel hatvan nyelvi lektorátusa közül a sorozat nyitó helyszíneként Kína, és így a Konfuciusz Intézet mutatkozhat be.

A program elején az ELTE Művészeti Együttes a „Mo-Li-Hua” (Jázminvirág) egy népdallal nyűgözte le a közönséget.  Őket követte a Sárkánykard Egyesület oroszlántánca, mely szerencsét hozó, hagyományos kínai táncot általában a nagyobb ünnepek alkalmával adják elő, története több mint ezer évre vezethető vissza. A színes és látványos produkció után Wang Yibing zongoraművész előadásában Ren Guang „Colorful clouds chasing the moon” című darabja nyűgözte le a jelenlévőket. Kövér Kristóf, a Sárkánykard Kungfu és Wushu Sportegyesület edzője lélegzetelállító kungfu bemutatót tartott, majd Horváth Virág táncelőadása következett. Az első részt az ELTE Zenei Tanszék kórusa zárta Kósa György „Három kínai dal” című kórusművével- olvasható az ELTE oldalán.

Az izgalmas produkciókat követően dr. Kiss Róbert Richard alumnus, az egyetem oktatója, Prima Primissima-díjas újságíró, a programsorozat tiszteletbeli védnöke tartotta meg előadását „Amit sosem gondoltam volna Kínáról” címmel.

A szakember érdekességeket mesélt a hatalmas országról, ahová utazásai során már több alkalommal is ellátogatott.

A remek, képekkel illusztrált előadásból többek között az is kiderült, hogy milyen kulturális meglepetések érhetik az odautazó turistákat, illetve milyen ínyencségeket lehet megkóstolni egy kínai piacon.

Az előadás után több program közül lehetett választani, többek között ki lehetett próbálni a kínai csomózást, a kínai sakkot, a thai chit, sőt, nyelvórára is be lehetett ülni. a művészet kedvelői Horváth Janisz grafikusművész, kalligráfus színes előadásában ismerhettek meg huszonöt tradicionális kínai festményt és történetét.

A programra az ELTE minden karáról és minden korosztályból érkeztek érdeklődők. A sorozat fél év múlva egy újabb nyelvterülettel, országgal folytatódik.

 

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta