A Forbes minden évben kihozza a legértékesebb celebek negyvenes listáját, de megnyugtató, hogy nem csak negyvenesekkel van tele.
Ha valakit érdekel a celebvilág, akkor már biztosan találkozott az idei listával, de ha esetleg mégsem, akkor érdemes ránézni. De mi is pontosan a szempontsor, ami alapján egy celeb “értékes” lesz?
A Forbes így magyarázza:
Kétszáz fős gyűjtésünket a szereplők magazinos címlapmegjelenései, egyéb sajtótalálatai, közösségi médiás aktivitása és követőszámai alapján szűkítettük hatvan főre. Módszertanunk visszatérő eleme a (…) reprezentatív kutatás a 18–59 éves magyar lakosság körében. A celebek ismertségét, kedveltségét, hitelességét, a „hagyományos” (magazinos, tévés) és közösségi médiás követését mérték, valamint rákérdeztek arra is, hogy a válaszadók megfontolnák-e az adott celeb által ajánlott termékek, szolgáltatások megvásárlását.
Ezek után nézzük azt a listát:
- Az élen Majka szerepel, amin nem lepődtünk meg, hiszen tavaly is övé volt az első hely.
- Sebestyén Balázs ismét a második helyen van.
- Ami mindannyiunkat meglepett, hogy Palvin Barbi csak a 12. helyen van, olyan hölgyek előzik meg, mint Rúzsa Magdi, Lékai-Kiss Ramóna, Csobot Adél vagy Hosszú Katinka.
- Kajdi Csaba ‘Cyla’ is felkerült az idei listára, az előkelő 17.helyre.
- 21.helyen Tóth Gabi, a 22.helyen pedig Tóth Vera. Ezen kissé meglepődtünk, természetesen nem Tóth Gabi 9 helyezéssel való visszaesésén, hanem Tóth Vera celeb létére. Ezt az énekeső így kommentelte saját instagram oldalán:
„Bár a »celeb« szó néha vegyes érzéseket kelt bennem, a Forbes olvasatában azért ez egészen mást jelent. Értékelik a hitelességet, ismertséget, láthatóságot, kedveltséget, eladhatóságot, online jelenlétet. Nem nevezhető mainstreamnek, amit csinálok, s amit színpadra viszek, sőt egy bizonyos réteg kedveli inkább, akik fixen velem tartanak és nagyon tudják értékelni azt a zenét, amit játszunk. Éppen amiatt, hogy a jazznél, a bluesnál és ezen műfajok poppal, soullal való keveredésénél maradtam, nem tízezer ember tapsol egy menő, nyári fesztiválon, nálam szép színháztermekben ülnek, max, úgy két-háromezren, a rádiók nem az én dalaimat játsszák, nem vagyok a televíziók kiemelt arca, mégis jólesik, ha a mai, őrületes utánpótlásban, celeb forgatagban, hanyatló értékrendekben, a divatos középszerűségben, csinatos instaarcok között észrevesznek és elismernek.”
Fotó: Középsuli Archívum