Vezethet egy negatív élmény Facebookon mentális problémák kialakulásához?
Különösen a serdülők és a fiatal felnőttek számára áll fenn ez a kockázat, hogy áldozatává válnak a közösségi média színterein a negatív élményeknek (egy legújabb tanulmány szerint).
A virtuális, online tapasztalatoknak lehetnek (sokszor alul értékelt) mégis fontos következményei.
A fiatalok számára a Facebook vált azzá a ponttá, ahol kommunikálnak a világgal. Nem csak azért, mert információt, képeket, selfieket, és mémeket cserélnek egymással, amik éppen népszerűvé váltak egy adott pillanatban,
hanem azért is, mert olyan emberekkel léphetnek interakcióba, akikkel a való életben nem állnának szemtől szemben. Így barátok lehetnek, vagy akár súlyos vitába bonyolódhatnak, aminek a valóságban is nyoma marad.
A fiatal lányok nemkívánt, kiemelt figyelmet kaphatnak, zaklathatják is őket, de akár beszélhetünk félreértésekről, nézeteltérésekről, aminek minden felhasználó az áldozatává válik. Ezek a negatív élmények önbizalomhiányhoz, depresszióhoz és szorongáshoz vezethetnek.
Azonban ezek a jelenségek a Facebook megjelenése előtt sem voltak ismeretlenek. Találgatni a jelen korban, ahol a médiafelület elkerülhetetlen, hogy az önbizalomhiány a közösségi média hatása előtt vagy után következett, – olyan, mint a tyúk vagy a tojás? – vita.
Borítókép: howwemadeitinafrica