Hallottál már valaha olyanról, hogy valaki mesefigurába volt szerelmes? Szerinted megtörténhet ez? Vagy Veled is megtörtént már? Ez valódi szerelem? Vagy mi is egyáltalán a szerelem? Választ adunk néhány kérdésre!
Hogy honnan jött az ötlet, hogy ilyen cikket írjunk?
Gyakorikérdéseken találtunk rá a kérdésre.
A dopamin a kulcs
A szerelem a tudósok szemében azt jelenti, hogy a szeretetnél erősebb érzelem köt valakihez, és a személy láttán az agyban dopamin, tehát boldogsághormon szabadul fel, illetve oxitocin, ami növeli a bizalom kialakulását és ez szerepet játszik a tartós kapcsolatok kiépülésében.
Tudtad? Lehetünk több emberbe is szerelmesek egyszerre, sőt, vannak olyan emberek – bár kevesen – akik magába a létbe szerelmesek. Ez a hála legintenzívebb fokozata.
A szerelemhez nem kell szépség
A szerelem nincs tekintettel korra, nemre, társadalmi hierarchia rendszerre, bőrszínre, nemzetiségre, vagyoni helyzetre, szociális státuszra sem. Elmúlásának ideje előre pontosan nem mondható meg, olyan emberi érzelem, amely nem a résztvevők saját akaratán múlik, nem hozható akaratlagosan létre. Szerelemnek nevezik azt az állapotot is, amikor nem teljesedik be a vágy vagy esetleg nem is létező dolgokba vagyunk szerelmesek.
Tudtad? Bizonyos nézetek szerint a szerelem mai fogalma azért is változott meg, mert az egyház miatt a puszta szexuális vonzalom erkölcstelenség, ezért szerelemnek kell kinyilvánítani mindent, hogy legalizáljuk az együttlétet.
Na de mi van Annával?
Lehet az ember szerelmes egy rajzfilmfigurába? Igen, lehet. Ugyanis a rajzfilmfigurák idealizált karakterek és könnyű megszeretni őket, tehát tulajdonképpen nem magába figurába szeretünk ilyenkor bele, hanem a karakterbe, az ideálba. Ez fiatalként segíthet kijelölni azt, hogy nagy vonalakban milyen ember mellett képzelnéd el magad. Később persze érdemes a hús-vér emberek között keresgélni.