Mátyás király kamerája | Ezek az ötletek győztek!

Rovat

Megosztás

A Mátyás király kamerája című videópályázat azzal a kiemelt céllal indult, hogy a középiskolások közelebb kerüljenek Mátyás királyhoz és a reneszánszhoz! Nézzük, ezt hogyan sikerült a győzteseknek megvalósítani!

A Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontja, az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala, valamint az OTP Fáy András Alapítvány október 5-én meghirdetett videópályázatára magyarországi és határon túli diákok egyaránt jelentkeztek. A döntőbe jutott 10 csapat rövid prezentációval mutathatta be témaválasztásuk okait és filmkészítési technikájukat. A végső rangsor így a videókra és a prezentációkra adott pontszámok alapján alakult ki.

Eső lett az Alföldi jobbágyok csapata!

A debreceni Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai egyedi animációs munkájukkal tűntek ki a döntőbe jutott tíz csapat közül. Nézzétek meg Ítélet című pályázatukat!

https://youtu.be/jHEaMglIHqE

 

Ez volt az egyedüli animációs forma. A diákok 349 rajzból 5 nap alatt, 150 órán át dolgozva, 4 tollhegyet elkoptatva, 3 szinkronhanggal, 2 programmal és 1 filmszerkesztővel valósították meg munkájukat. A szarkasztikus elemekben bővelkedő, Mátyás halálával induló kisfilm a sztereotípiákat szerette volna lerombolni.

Második lett a Sekete Fereg elnevezésű csapat! 

A második díjat a baróti Sekete Fereg nevű csapat kapta helytörténeti összeállításukért, a Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola diákjai felkutatták szülőföldjük Mátyás királyhoz fűződő gyökereit.

Harmadik helyen a Justiceteam végzett!

A jászárokszállási Deák Ferenc Gimnázium, Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium csapatának akciófilmje a harmadik díjat vitte el.

A Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontja, az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala, valamint az OTP Fáy András Alapítvány videópályázatára a témát és a formát tekintve is izgalmas alkotások érkeztek. A nyolctagú zsűri az elbírálás során értékelte a diákok kreativitását és leleményességét, pontozta a kisfilmek vizuális megjelenítését és hangtechnikai megoldásait is.

 

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta