Megérzés, előérzet, intuíció. Mindegyik valami megfoghatatlan, sejtelmes, mégis ismert dolgot takar. Fensőbb erő szól hozzánk vagy a szívünk súgja a megoldást? Hatodik érzéknek is nevezik, na de mit kezdjünk vele?
Ismered azt az élményt amikor elgondolkodva mész az utcán és hirtelen szembejön veled egy felirat, kép vagy szám, ami kapcsolatba hozható azzal, amin épp a fejedet törted? És az megvan, amikor éppen készülsz valahová, de mégsem akaródzik elindulnod, egy halvány sejtelem hatására valahogy azt érzed, hogy valami történni fog. A későbbiekben aztán mindez beigazolódik és kénytelen vagy tudomásul venni, hogy a napod kész katasztrófa: lekésted a buszt, órán pont téged hívnak ki felelni, az íróasztalodon felejtetted a tankönyvedet, hazafelé bőrig ázol egy váratlan felhőszakadásban és az ajtóban veszed észre, hogy elhagytad a kulcsodat.
Persze egy ilyen balsejtelem nem mindig ránt magával ehhez hasonló katasztrófa sorozatot van úgy, hogy csak apró dolgokat jelez. A megérzés lehet pozitív változások előjele is nemcsak sorsfordító események jelzésére áll rá az agyi antennánk. A gimnazista Fruzsi szerint nem szabad engedni, hogy a negatív dolgok elhatalmasodjanak a gondolatainkon, mert így akaratlanul is bevonzzuk azokat. Egyszerűen csak lazulj rá és engedd be a pozitív történéseket az életedbe. Lehet az egy parázós dolgozat vagy csak egy sütivásárlás, de mindig indulj el úgy, hogy a legjobbakat reméled.
A megérzések halvány sugallatok, melyek egyfajta iránymutatásként is funkcionálhatnak. Megadják nekünk a választás lehetőségét. Figyelmen kívül hagyod és csak engeded, hogy megtörténjenek a dolgok, vagy teret adsz neki és egy másik, előre nem tervezett útra lépsz. A megérzések nem mindig egyértelműek, az is lehet, hogy nem történik semmi, nem figyelsz eléggé vagy rosszul értelmezed a jeleket vagy épp ellenkezőleg, mindent jelnek veszel. Ha eléggé ráhangolódsz, nincs mitől tartanod. Egy megérzés lehet egyszerűen csak a tudatosan nem összegezett jelek értelmezése, de van olyan is, hogy nincs rá magyarázat. Angi például nem egyszer járt úgy, hogy vizsga előtt kellemes nyugalom szállta meg, noha nem tudott minden tételt betéve, mégsem idegeskedett. Egyszerűen érezte, hogy minden rendben lesz. Ránézett a tételsorra és tudta, hogy nem lesz baj. Így is lett, gond nélkül vette az akadályokat.
Érdemes ráhangolódni ezekre a sugallatokra, de ne vigyük túlzásba, ne ettől várjuk mindenre a megoldást, különben a rabjává válhatunk.
Képek: tumblr