Ábrándoztál már arról, hogy olyan dologra veszed rá a másikat, ami igazából csak neked jó? Például adja neked a csokiját, esetleg automatikusan adjon ötöst a tanár, vagy szeressen beléd a kiszemelt illető. Vajon mindez tényleg lehetséges különösebb hókuszpókusz nélkül?
Sokan nem is tudnak róla, de legalább 8 eszköze mindannyiónknak van mások befolyásolására. Bár egyesek titkos módszernek nevezik ezeket, valójában nagyon is nyilvánvalóak és egyértelműek. A kérdés inkább az, véletlenszerűen, vagy tudatosan használjuk-e őket.
Ott van például az érintés. Jól ismerjük megnyugtató, vagy éppen szexuális hatását. De másra is jó ezeken kívül. Pincérekkel végeztek például kísérletet, és megállapították: több borravalót adtak azok a vendégek, akiket megérintettek a pincérek.
A vállrángatásról ugyan kisgyerekkorunkban leszoktatnak bennünket, felnőttként néha nem árt használni. Ez az elég durva gesztus ugyanis nemcsak azt jelzi, hogy nem érdekel a másik, de egyszerre le is fegyverezzük őt. Vállrándítás után aligha állnak le velünk vitatkozni. Igaz, el is könyvelnek egy nagy bunkónak.
Az úgynevezett nonverbális kommunikációs eszközök közé tartoznak a tágra nyílt szemek, vagyis inkább pupillák is. Amikor valami különösen érdekel bennünket, megnagyobbodnak a pupilláink. Szó szerint, hogy jobban lássuk az adott dolgot. Mivel ezt a másik fél (adott esetben titkos szerelmünk) észre veszi, vonzónak tarthatja érdeklődésünket. Emiatt állítólag az ókoriak amarillisszel tágították pupillájukat.