Növények termelik majd az elektromos áramot?

Rovat

Megosztás

A kutatók az alternatív energiák használata mellett jó ideje keresik azokat az energiahordozókat, melyekből energiát nyerhetnek úgy, hogy közben nem károsítják a környezetet, és nem fosztják meg a jövő generációját sem attól, hogy ők is kielégíthessék majd szükségleteiket. 

Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy mennyire fontos környezetünk védelme, a szelektív hulladékgyűjtés, az újrahasznosított termékek vásárlása. Energiaforrásaink vészesen fogynak, meg kell találni azokat a forrásokat, melyek legkevésbé szennyezik a környezetet. Egy holland cégnek ez talán sikerülhet is, a remény felcsillant.

rajz

A Plan-e nevű holland cég már 2007-ben szabadalmaztatta azt az eljárást, melynek segítségével élő növényekből, azok károsítása nélkül lehet elektromosságot nyerni. Az eljárás a fotoszintézis folyamatára épül, melynek során a növények cukrot állítanak elő. Ennek a cukornak csak egy részét használják fel, a maradék pedig a talajba jut, ahol megkezdik a mikroorganizmusok a lebontását, így növelve a talaj tápanyagtartalmát. A folyamat közben “szabad elektronok” is keletkeznek, melyeket diódák segítségével nyernek ki a földből. Ha a jövőbe nézünk, elképzelhető, hogy a gyönyörű növények a házak tetején nem csak az oxigénellátást és az esztétikus látványt javítják majd, hanem a a zöldtető az alatta lévő épület lakóinak  is besegít majd az áramellátásába.

Növények termelik majd az elektromos áramot?
Téged érdekel a Föld sorsa?

330 W energia állítható elő egy hektáron a módszerrel, ami nem túl sok, nem is beszélve arról, hogy mennyi leásott dióda szükséges hozzá. Az elképzelés tehát jó, de a gyakorlatban is használható kivitelezésig még sokat kell dolgozni. Mi attól függetlenül rendületlenül várjuk! 🙂

 

 

Foto: ecostreet.com, ng.hu,

 

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta