Ne bámulj ki az ablakon, és ne tátsd a szád, mert nem repül bele a sült galamb! Hányszor szóltak rátok a tanárok a suliban, hogy ne álmodozzatok? Pedig a vizionalizálás igenis jó dolog, és most azt is eláruljuk, hogy miért.
Az álmodozás fogalma a szakértők munkásságában is nagy teret kapott, viszont meglepő módon sokkal többet foglalkoztak a nem szándékos és negatív tartalmú képekkel, mint a konstruktív és boldog gondolatokkal.
“Ábrándozás az élet megrontója, mely, kancsalúl, festett egekbe néz.”
Vörösmarty sem volt éppen álmodozás párti. Szerencsére viszont az utóbbi években egyre többen ismerték fel a pozitív-konstruktív álmodozás előnyeit, és hasznos tippeket is kaphatunk már arról, hogyan használjuk fel őket a céljaink elérésének érdekében.
Az álmodozás szabad helyet szabadít fel az elmédben
Amikor sok a dolgod, ráadásul komoly időkorlátok is közrejátszanak, akkor jó, ha hátrébb tudsz lépni párat, és képes vagy madártávlatból megcsodálni a teendőid lajstromát. Ez akkor lesz könnyű, ha hagyod, hogy szabadjára engedett gondolataid elvégezzék a piszkos munkát – azaz rendet tegyenek és szabad helyet teremtsenek az elmédben. Így lesz tered összekapcsolni a különböző elemeket, és kreatív megoldásokkal sem lesz gondod.
Egységben az erő
A jobb és bal agyfélteke külön funkciókat lát el, szeparáltan. A bal félteke az analitikus, a jobb pedig az álmodozó, a kreatív, az emocionális. Az álmodozás segít összehozni a két résztvevőt, és ennek a kooperációnak köszönhetően sokkal innovatívabban gondolkozol majd, és a már meglévő megoldásoknak is új felhasználási módokat találhatsz.
Ha adsz egy kis kimenőt az elmédnek, a memóriád is meghálálja majd
Akarva-akaratlan elkolbászolnak a gondolataid tanulás közben? Tudjuk, mennyire megerőltető huzamosabb időn keresztül a véget nem érő jegyzetekre koncentrálni, de egy kis kreativitással ez is túlélhető. Egyszerűen csak engedj utat gondolataidnak, hadd éljék ki magukat, hadd szárnyaljanak, mert így a végén vissza is repülnek hozzád. Na, meg a tananyaghoz, amely így könnyen meg is ragad majd. De vigyázz, ne hagyd őket túl sokáig csámborogni, mert sose érsz a fejezet végére!
A legnagyobb dolgok is egy gondolattal kezdődtek
Mit gondolsz, Einstein relativitás elmélete hogyan jött világra? Arról álmodozott, hogy a világegyetem szélén szalad a napsugarak mellett. Ha a világ egyik legagyasabb emberének elég jó volt az álmodozás, neked miért ne lenne az?
Fotók: ashleysisk.com, chasingmyextraordinary.com