Te is nézted már meg a telefonod teljesen feleslegesen?

Rovat

Megosztás

Feloldod a telefonodat, megnyitod ugyanazokat az alkalmazásokat, majd rájössz, hogy igazából semmi dolgod nem volt rajta. Ismerős? Nem vagy egyedül: emberek milliói nyúlnak a mobiljukhoz naponta úgy, hogy nem érkezett sem üzenet, sem értesítés. Ez a fantomrezgés.

A telefon ellenőrzése sokaknál már automatikus szokássá vált. Ahogy ösztönösen az óránkra nézünk vagy megigazítjuk a ruhánkat, úgy nyúlunk a mobilunk után is, gyakran anélkül, hogy észrevennénk.

Ebben szerepet játszik az is, hogy a telefon időnként “jutalmaz” minket. Egy új üzenet, egy vicces videó vagy egy érdekes értesítés miatt az agyunk megtanulja, hogy érdemes újra és újra ellenőrizni a kijelzőt.

Az egészben talán a legfurcsább a fantomrezgés jelensége. Sokan biztosra veszik, hogy rezgett a telefonjuk, majd kiderül, hogy valójában semmi sem történt.

Szóval ha ma már többször is megnyitottad ugyanazt az appot minden különösebb ok nélkül, ne aggódj. Valószínűleg éppen most is emberek milliói teszik ugyanezt, ennek a különös jelenségnek köszönhetően.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele egyik epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta