A telefon nagyon hasznos dolog, azonban káros is tud lenni. Használattól függően a javunkra válhat, de könnyen a kárát látjuk, ha nem tartunk mértéket a használatában.
A modern technológia képes elkápráztatni az embert, de meg is tudja károsítani az életét. Csak rajtunk áll, hogy milyen mértékben használunk egy-egy kütyüt, de tudni kell megálljt parancsolni.
Mindenki ismeri a telefonnyomkodós érzést, hiszen már mindenkinek van mobilja. El lehet tölteni az időt, sokszor pedig azt vesszük észre, hogy elröppent egy egész óra vele, vagy még több.
Mint általában, a kisgyerekek vannak leginkább ennek a veszélynek kitéve. A gondatlan szülők megengedik, hogy órákig játsszon a gyerek vele, mert addig is csöndben van és van egy kis nyugtuk tőle. Ezzel azonban komoly károkat is okozhatnak nekik.
Az esti telefonos játékok éjszakába is nyúlhatnak. Kommunikálás az ismerősökkel csak a virtuális térre összpontosul és már az iskolában is központi szerepe lesz a telefonnak. Egy hamis identitás alakul ki a gyerekben, ami példakép, követendő példa lesz.
Egy gyerek nem fogja fel, hogy ez számára káros lehet, csupán a kellemes időtöltést látja benne, de későbbi fejlődésére, személyisége kialakulására hatással lehet. Távolság alakul ki közte és más korabeliek között, illetve a barátok száma is csekély lehet. Magának való lesz és keresi a magányt. Mondani sem kell, hogy ez később mennyi problémához fog vezetni.
A helyzet azonban nem ennyire drasztikus. Megfelelő mértéktartással orvosolható a probléma, csak egy kis odafigyelést igényel a környezet részéről. Elsődlegesen a szülő feladata a nevelés, így neki meg megszabnia a határokat. Lehet egy közös megállapodásra jutni, ami mindkét félnek egyaránt jó.