Szerinted a Facebook egy jó dolog? Azt gondolod, megkönnyíti a kapcsolattartást az emberekkel, a barátaiddal? Ez közel sem biztos, hogy minden esetben így van.
A Facebook valóban segít sok dologban, például ha valaki messzire utazik, vagy gyorsan kell, hogy elérd, sőt, valamilyen esetben a kapcsolatot is csak itt tudjuk fölvenni a másikkal. De azért nem egyértelműen pozitív az online jelenlét a kapcsolatokban. Lássuk, milyen esetben teheti tönkre a Facebook a kapcsolatodat!
1. Ha túl sokat nyomkodod a mobilodat
Egészen logikusan hangzik, hogy ha túl sokat lógsz a telefonodon, azt a környezeted könnyedén megunhatja és először vicceskedve, cikizve jelzik, majd értetlenkednek, elégedetlenkednek és végül elfordulnak tőled.
2. Titkolózás
A Messenger jó terep arra, hogy “találkozz” azokkal, akikkel nem szeretnéd, hogy együtt lássanak az utcán. Például az exeddel. Vagy éppenséggel a püárod tegye ugyanezt a tudtod nélkül.
3. Nyomozás
Mindenkit érdekel, hogy a fiú vagy lány, akit szeret kivel és miről beszélget az online térben, de ha ennek megpróbálunk utána menni, úgymond nyomozni, beleolvasni a másik üzeneteiben, az elég súlyos vitákhoz vezethet, hiszen megkérdőjelez a másikba vetett bizalmadat.
4. Túl sok szerelmes fotó
A környezeted számára és a pasid számára is irritáló lehet, ha túl sok szerelmes fotót posztolsz vagy a virtuális világban igyekszel kifejezni a szeretetedet.
5. Számonkérés
Vannak olyan párok, ahol az egyik fél erősen kontrollálja a másikat és ezt a tulajdonságát az online térre is kiterjeszti: folyamatosan tudni akarja, mit fog posztolni a másik, kivel beszél vagy mit lájkol. Ugyan, miért tennél ilyet?
Tippek
A legfontosabb talán az, hogy az online kommunikációt próbáld meg akkor használni, ha másképp az nem jöhet létre, hiszen a személyes találkozást úgysem fogja pótolni egy kis pötyögés. Másrészről pedig ne írj vagy mondj olyat, amit a valós térben nem tennél meg, hiszen attól, hogy nem face to face teszed, még Te mondod.