Nem minden hulladék szemét, sőt CD vagy csokipapír, tankönyv vagy szúnyogháló is lehet alapja egy mutatós buliruhának. Mindezt mi sem bizonyította jobban, mint a Tiszta Városok napján meghirdetett szelektív hulladékból tervezett ruhák versenye.
A Tiszta Városok nemzetközi rendezvénysorozat tegnapi programjának egyik legizgalmasabb eseménye a hulladékruhákból tervezett ruhák bemutatása volt. Miközben a diákok az értékes díjakért küzdöttek a környezetvédelem jegyében, a színpadon egymás után mutatkoztak be az elképesztően kreatív, sőt hordható ruhakülönlegességek. A versenybe 23 leányzó nevezte be különleges alkotását. De ne szaladjunk ennyire előre.
Délelőtt a miskolci Herman Ottó Gimnázium diákjai versengtek egymással az idei Tiszta Városok rendezvénysorozat keretein belül.
A verseny célja, hogy játszva hívja fel a fiatalok figyelmét a környezettudatos életmód és a környezetvédelem fontosságára.
A jövő generációinak egyik legfontosabb feladata, hogy vigyázzanak a környezetre, igyekezzenek minél kevesebb hulladékot termelni, és amit csak tudnak, hasznosítsák újra. Persze ahhoz, hogy ennek jelentőségét felismerjék, segítenünk kell őket.
A Tiszta Városok rendezvénysorozat játékos vetélkedőkkel, programokkal igyekszik megmutatni a fiataloknak, hogyan vigyázhatnak együtt bolygónkra, mit tehetnek a környezet védelméért.
A délelőtti eseményen voltak kvíz- és labdavetélkedők, majd a diákok versben és rajzban mondták el, mit jelent számukra az ökotudatosság.
A vetélkedő feladatsoraiban a fő hangsúlyt nem a lexikális tudásra, hanem az interaktív részvételre és együtt gondolkodásra, ötletelésre problémamegoldásra helyezték a szervezők.
Ezáltal az elvont környezetvédelmi problémák konkréttá váltak. A fiatalok a saját környezetükben fedezték fel a hulladékhasznosítás szerteágazó lehetőségeit.
Összesen tíz csapat versengett egymással. A küzdelem nagyon szoros volt, a fiatalok pedig túlságosan ügyesek, de végül meglett az első három helyezett!
Nyertesek
A harmadik helyen végeztek a „Tök jó fejek”.
A második helyen a „Vasszívószálak” végeztek.
Az első helyezett pedig a „Buckalakók” csapat lett.
Gratulálunk a lurkóknak! A délelőtti sulis program után a Miskolci Vígadó felé vettük az irányt, ahol már próbáltak a lányok az esti fellépésre.
Gyönyörűek és környezettudatosak!
Műanyag, fém, fa, üveg és papír. Ezekből az anyagokból is lehet ruha – ezt bizonyította be 23 gyönyörű leányzó a Miskolci Vígadóban a Tiszta Városok rendezvénysorozat szépségversenyén.
Mit lehet kihozni pár méter alufóliából, kidobott bubis fóliából, szívószálakból vagy régi térképekből? A tervezőknek igazán szárnyalt a fantáziája és nemcsak a tervezés, de a kivitelezés és bemutatás is a valódi nemzetközi divatshow-k világát idézte.
Volt, aki egyedül álmodta meg a ruhát, de voltak olyanok is, akik segítséggel gondolták ki a kreációt.
A színpadon aztán minden hulladék életre kelt, sőt estélyi ruhává vagy esetleg fejdísszé változott.
Ruhákra mindenkinek szüksége van, így a Tiszta Városok egyik legnépszerűbb projektje évről évre a hulladékruhák tervezésére kiírt pályázat.
Diákok százai neveznek a versenyre egyedi kreációkkal.
Van, aki éjt nappallá téve ragasztott, vágott, varrt, annak érdekében, hogy a rendezvény egyik fő számán a hulladékruha divatbemutatón kreációja bemutatkozzon.
A Tiszta Városok Mozgalom a Tiszta Városok Egyesület tevékenysége, célja az egyetemes környezetvédelmi értékek védelme és a környezetvédelmi célok népszerűsítése Európában és a világ városaiban.
A Tiszta Városok Egyesület partnereivel közösen különböző európai városokban szervezi meg a Tiszta Városok rendezvényt.
A projekt legsikeresebb része a hulladékruha-tervezői pályázat. Az újrahasznosítható, hulladékból készült ruhák és az ehhez kapcsolódó divatshow szerves részévé vált a Miss Éden Nemzetközi Környezetvédelmi Szépségversenynek.
A versenyen a résztvevők felvonulnak a közönség előtt, ezzel is népszerűsítve a szelektív hulladékgyűjtést.
A zsűri a kreativitás, a ráfordított idő és az összhatás alapján bírálta el a bemutatott munkákat.
Megkötés volt a szelektív hulladékok felhasználásának kreatív módja.
Különdíjakat is osztottak ki.
A második udvarhölgy Kovács Roxána, egy 25 éves budapesti lány, akinek a beceneve Roxi. Értékesítési csoportvezetőként dolgozik, mellette modellkedik. Hobbija a rúdfitness, az olvasás és a kirándulás. Kedvenc étele a hamburger, itala a víz. Nagy vágya, hogy szépségkirálynő legyen. Szeretne sikeres modell lenni. Roxi egy kétszemélyes hétvégével gazdagodott a ráckevei Duna Relax & Event Hotelbe.
Az első udvarhölgy 17 éves Kohl Kitti lett. Budapesten él, jelenleg tanul. Hobbija a sminkelés, a ruhatervezés, a fitnesz és a sütés. Kedvenc étele a rántott csirkemell parmezános salátával, a rántott sajt rizzsel és áfonya öntettel, kedvenc itala a narancslé és a zöld tea. Világhírű modell és sminkes szeretne lenni. Nagy álma, hogy saját smink- és ruhamárkája legyen, és szeretne alapítani egy modelliskolát. Kitti is elmehet másodmagával Ráckevére a Duna Relax & Event Hotelbe.
A Tiszta Városok rendezvény királynője pedig nem más lett, mint a 18 éves Kópé Dzsenifer Melissza, akinek hobbija a tánc, táncos modell szeretne lenni. Álma, hogy táncosként és modellként is ismertté váljon. Legnagyobb célja, hogy segíthessen beteg gyerekeknek és az utcára került állatoknak. Dzsenifer egy 100.000 forint értékű fotózást nyert a Bexa studióba, 100.000 forintot és négy megjelenési lehetőséget Miss Édenként különböző rendezvényeken!
Gratulálunk a nyerteseknek és minden résztvevőnek!
Nagyon fontos, hogy a jövőben még jobban odafigyeljünk a környezetünkre, hiszen mi magunk is rengeteg mindent tehetünk érte. Nem is hinnénk, mennyi mindent. Erre igyekszik felhívni a figyelmet tehát a Tiszta Városok rendezvénysorozat, amely minden évben különleges programokkal készül.
A Miss Éden döntőt – melyen külhoni magyarok is részt vettek – a magyar elődöntő Marosvárárhelyen előzte meg. A versenynzők között nagyon sok felvidéki is volt.