A Vámpírnaplók című sorozat 2009-ben hódította meg a televíziónézőket szerte a világon. A széria már a hetedik évadánál tart az Egyesült Államokban, hazánkban pedig a Cool műsorán lehet elcsípni az epizódokat. Cikkünkben olyan érdekességeket gyűjtöttünk össze, ami valószínűleg a legelvakultabb rajongóknak is újdonságot jelenthetnek.
1. Az írók majdnem kihagyták Tyler (Michael Trevino) karakterét a sorozatból!
A Vámpírnaplókat L. J. Smith azonos nevű regényéből adaptálták, és a pilot epizód fejlesztésénél több változást is eszközöltek az eredeti művön. A történet korai szakaszában Tyler nem játszott fontos szerepet a cselekményben, ezért felmerült annak a lehetősége, hogy a karakter a tévévásznon nem jelenik meg. A készítők végül Elena egyik barátnője, Meredith mellőzése mellett döntötték. Nem maradt viszont érintetlen a figurája, nevét ugyanis Smallwoodról Lockwoodra változtatták.
2. Azok a bizonyos anyagiak
A sorozat első epizódját Vancouverben vették fel, de adóögyi megfontolásból a sorozat többi részét már a Georgia államban fekvő Coningtonban forgatják.
3. Nem Nina Dobrev volt az első választás
Ashley Tisdale számára felajánlották a sorozat főszerepét, ő azonban elutasította azt, így soha nem tudjuk meg milyen lett volna a Vámpírnaplók vele a középpontban.
4. Ian Somerhalder majdnem egy másik vámpíros sorozatban kötött ki.
Damon Salvatore megformálója, az HBO-n futott True Blood – Inni és élni hagyni című sorozatban Jason Stackhouse szerepére pályázott, de az végül Ryan Kwantenhez került. Úgy néz ki, az univerzum mindenképp egy vámpírszerepet szánt Iannek, csak nem azt, amelyikre először gondolt.
5. Kevesebb nyálas misztikumot, légyszi.
A Vámpírnaplók világa telis-tele van vámpírokkal, vérfarkasokkal, boszorkányokkal, de kihagyták a könyvsorozatban prominens szerepet játszó egyéb mágikus teremtményeket, nem titkoltan azért, hogy jobban meg tudják magukat különböztetni az Alkonyat filmektől.
6. Túl olaszos vámpírok?
A pilot epizód fejlesztése során a készítőkben felmerült, hogy az olaszosan hangzó Salvatore név helyett, Whitmore keresztnévvel áldják meg a főszereplő testvérpárt. Később ezt az ötletet elvetették, és maradtak a könyvekben is szereplő neveknél, de a Whitmore név ismerősen hangozhat a széria veterán nézőinek, ugyanis így hívják a főiskolát, ahova a szereplők egy része a negyedik évadtól kezdve jár.
7. Kortalan színészek
Annie Wersching, aki Damon és Stefan édesanyját játsza, valójában egy évvel idősebb Ian Somerhalder-nél, Paul Wesley-nél is csupán öt esztendővel öregebb. Nina Dobrev pedig valójában hat hónappal fiatalabb, mint az öccsét játszó Steven R. McQueen.
8. Majdnem az Íjász lett Mason
Stephen Amell eredetileg jelentkezett Mason Lockwood és Elijah Mikaelson szerepére is. Végül egy Brady neveztű vérfarkast alakított a Vámpírnaplókban, mielőtt 2012-ben megkapta volna a nagysikerű Zöld Íjász című sorozat főszerepét.
9. Az alma nem esik messze a fájától
Az Elena öccsét játszó Steven R. McQueen elég menő családtagokkal rendelkezik. A névazonosság nem véletlen, az ő nagypapája nem más, mint a legendás Steve McQueen a hatvanas évek egyik legnagyobb színésze. A nevelőapja pedig nem más, mint Luc Robitaille, kanadai hokijátékos, aki a Hírességek Csarnokába is bekerült.
10. Csupa nyelvész a stábban
A szereplők jelentős része több nyelven is beszél. Nina Dobrev bolgárul és franciául, Paul Wesley lengyelül, de a csúcs a Bonnie-t alakító Kat Graham, aki spanyolul, franciául és héberül is tud!