Így lehetsz snowboard bajnok!

Rovat

Megosztás

Ha még soha nem snowboardoztál, de minden vágyad, hogy megtanulj, vagy ha már próbáltad, de jól jönne pár tipp, ez a cikk neked szól!
snowboard

Kezdjük az alapoknál. Mi is a snowboard?

Egy táblaformájú, a havon siklásra a síléchez hasonlítóan használt, de annál jóval szélesebb eszköz, ami mára sportszerré vált, és óriási népszerűségnek örvend. Ezen a bizonyos hódeszkán az egyik lábunk elöl, a másik hátul helyezkedik el. Ha a bal láb van elől és a jobb hátul, azt regularnak nevezzük, ha fordított az állás, goofyról beszélünk. Az állás meghatározása alapvető nagyon-nagyon fontos!

Ha bizonytalanok vagyunk, a legegyszerűbben így válasszunk: ha van jég az utcán, vagy adott egy csúszós kövű iskolafolyosó, fussunk neki, és csússzunk! Automatikusan az egyik lábunk elől, a másik hátul lesz, és így próbálkozzunk a snowboardon is! Az erősebb (ügyesebb) láb kerüljön hátulra, ez lesz az irányító.

Amit a felszerelésről tudni kell:
A snowboard szett leglátványosabb és egyben központi része természetesen a lap. A kezdőknek érdemes valamilyen puha, rugalmas lappal kezdeniük, mert szerkezetük miatt ezek könnyebb manőverezést és alacsony tempónál is jó stabilitást biztosítanak. (Fontos még megjegyezni, hogy kezdőknek az az ideális méret, ha a felállított lap a kulcscsont és az áll közöttig ér.)
A cipő kényelem szempontból meghatározó, éppen ezért érdemes lehet ezzel kezdeni a vásárlást. Kezdőknek a puha cipő ajánlott!
A kötések estében is hasonló a helyzet, bár kiválasztása sokkal egyszerűbb, így nyugodtan lehet ezt hagyni a vásárlás végére. A puha kötés kezdő és freestyledeszkásoknak való, a keményebb kötés profi, illetve alpin ridereknek, a “step-in”kötés pedig azoknak, akik lusták lehajolni.

article-2384304-1B24C717000005DC-804_634x474 (1)

Tanácsok Danitól

Dani (22) már 15 éve rendszeresen snowboardozik. Megkérdeztük, mik a legfőbb tippek, amit minden kezdőnek, vagy újrakezdőnek ajánlatos betartania!

Az első és legfontosabb szabály, hogy mindenki hagyja otthon a „beszarós-parázós” énjét. Nincs szükség félelemre, ha úgy indulsz neki az egésznek, hogy „na most fogok meghalni”, semmi értelme az egésznek. Hét éves korom óta snowboardozok, azóta egyszer sem tört el semmim, sőt, még komolyabb sérülésem sem volt. Nem azt mondom, hogy legyünk hülyék és vakmerőek, de a felesleges és túlzott aggodalom nem javít a képességeden, az biztos.

„Nagyon fontos az is, hogy megfelelő pályát válasszunk magunknak . Az a legnagyobb hülyeség, ha egy kezdő elhiszi, hogy neki sima ügy lesz a meredek lejtő: nagyot fogsz égni, ha egyből nekifutsz a pályának! Először érdemes sík terepen gyakorolgatni, aztán jöhet a tanulópálya, és így tovább.. Fokozatosan kell nehezíteni a pályát. „

Harmadik fontos szabály, amit ajánlatos betartani: MINDIG melegíts be! De tényleg. Tudom, hogy uncsi, meg hogy megy vele az értékes időnk, de ha nem csinálod meg tisztességesen, te fogod megszívni. A boka, a térd, a váll, a könyök és a csukló bemelegítését sose hagyd ki!”

Íme pár oktatóvideó:
https://www.youtube.com/watch?v=i9af352o5Ok

https://www.youtube.com/watch?v=S0kX1JeecSQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=dMcOW2j20fU

 

Egy kis motiváló videó:
(Figyelem! Ezeket majd csak később próbálgasd! Te sem akarod kitörni a nyakad, ugye?)

https://www.youtube.com/watch?v=Y1-Ae8zKVm0

 

Így lehetsz snowboardbajnok!
Te már kipróbáltad a "hódeszkát"?

Fotó: 1ms.net, pictures.4ever.eu, emineo.hu

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta