A tavalyi év után másodjára is megrendezik Debrecenben a Fülesbagoly Tehetségkutatót. A nagyszabású könnyűzenei versenyen fesztiválfellépéseket, sajtókampányt, online stúdiókoncertet és egy komplett házi stúdiót is lehet nyerni. Amennyiben maradnak a jelenlegi kormányintézkedések, közönség nélkül tartják meg a döntőt a Nagyerdei Víztorony kerthelyiségében.
Még csak egy alkalommal rendezték meg Debrecenben a Fülesbagoly Tehetségkutatót, de a tavalyi lényegében mindent vitt. A nyertes Kontraszt zenekar ugyanis egy hónappal később megnyerte az Öröm a Zene nagydöntőt is a vele járó 3 millió forinttal. A lehetőség újra adott mindenki előtt, aki a könnyűzenei berkein belül alkot a Kárpát-medencén belül.
A tehetségkutatón összesen 31 nyereményt adnak át a szervezők. A díjak között szerepel tévés fellépés, rádiós játszás, sajtókampány, valamint Campus Fesztiválos fellépések. A szervezők a pandémiás helyzetre reagálva olyan nyereményeket is átadnak, melyek a koncertmentes időszakban is hasznosak lehetnek az együtteseknek, legyen az social media workshop, videó forgatása, online koncert az Open Music Channel stábjával, YouTube optimalizálás a WMMD-től, illetve egy komplett házi stúdió. A tehetségkutatón megválasztják a legjobb férfi és női énekest, a legjobb zenészt, a legjobb dalszövegírót, ők mind értékes Audio-Technica nyereményekkel gazdagodnak.
A győztes részt vehet az Öröm a Zene Tehetségkutató nagydöntőjében, ahol a fődíj 3 millió forint.
A tehetségkutatón megemlékeznek az idén februárban elhunyt AWS-énekesről, és a hozzátartozók, zenekartagok hozzájárulásával a döntőben a legjobb frontembernek átadják a Siklósi Örs Díjat.
Újdonság a tehetségkutató életében az is, hogy Magyarország legjobb zenészei közül öten kurzust tartanak majd egy-egy döntős muzsikusnak. Az öt tanár Gereben Zita énekesnő, Cséry Zoltán zongorista, Fehérvári Attila basszusgitáros, Lee Olivér gitáros és Markó Ádám dobos.
A jelentkezés a versenyre elkezdődött a fulesbagolyalapitvany.hu/tehetsegkutato oldalon. A beküldött hangfelvételek alapján megtörténik az előzsűrizés, majd a döntőbe a legjobb tíz produkciót hívják be a szervezők, ahol 15-15 perces minikoncertekkel mutatkoznak be a zsűrinek. Az ítészek között olyan elismert zenei szakemberek vannak, mint Andásik Remo, a Hangszeresek Szövetségének főtitkára, Koczka Bori, a Zeneszöveg.hu operatív vezetője, Kurucz Róbert, a Petőfi TV felelős szerkesztője és Subicz Gábor Artisjus Díjas zenész, Debrecen szülötte.
A Fülesbagoly Tehetségkutató az Öröm a Zene rendszerében jött létre, a Hangfoglaló Program támogatásával, 31 zenei szervezet, illetve szereplő – többek közt a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet és a Rocksuli – partnerségében, a Fülesbagoly Alapítvány szervezésében. További információ a fulesbagoly.blog.hu oldalon található.
Főkép: Dioszegi Nikoletta
A cikk a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával készült.