A becslések szerint, több mint 40%-unk érezte, érzi vagy érezni fogja a furdaló magányt élete során. Ez nagyon magas szám. Oda kell figyelnünk egymásra! Érdeklődjünk, kérdezzünk, hallgassuk meg egymást, mert rengeteg káros mellékhatása van a magánynak mindamellett, hogy rettenetes érzés.
1.Nem számít menni barátod van. Bármikor lehetsz magányos
A magány egy szubjektív érzés, melyet átélhetünk akkor is, ha társaságban vagyunk. Ilyenkor érzelmileg és szociálisan is eltávolodunk a körülöttünk lévő ember(ek)től.
2.Az emberek több mint 60%-a él magányosan kapcsolatban vagy házasságban
Amikor a kapcsolatban élő emberek már nem osztják meg egymással az érzéseiket, gondolataikat, napi dolgaikat, egy idő után még inkább egyedül fogják magukat érezni.
3. A magány torzíthatja kapcsolataink észlelésének mikéntjét
Különböző tanulmányok kimutatták, hogy pusztán annak felidézése, hogy mikor és ki mellett volt valaki magányos, elég volt ahhoz, hogy leértékelje az adott kapcsolatát.
4. A magányosságot használjuk címkeként, stigmaként
Biztosan emlékszel a Gossip Girl című sorozatból lonley boy-ra, alias Daniel Humphrey úrra, aki gossip girl-ként hívta fel magára a figyelmet. Annyira magányos volt, amiért senki nem foglalkozott vele, hogy kitalált egy egész pletykaoldalt. Mi is nagyon gyakran illetjük magányos jelzővel az embereket. De vajon jól tippelünk?
5. Ha magányosnak érezzük magunkat, alacsonyabbnak érezzük a hőmérsékletet is
Ha valaki magányos, csökken a testhőmérséklete, s a szoba hőmérsékletét is alacsonyabbnak érzi, amikor visszahívják a magányos periódusában is. Ev2olúciós magyarázat szerint, ha valakit régen kiközösítettek a törzsből, eltávolították a tábortűz közeléből, ergo “hűvösebbre került, akkor egyben a csoporttól is eltávolodott. Ezért reagál így a testünk a magányra.
6. Magányosság alatt a menekülő magatartáshoz hasonló reakciót produkálunk
Az egyedüllét érdekes testi reakciókat kreál: növeli a vérnyomást, a koleszterinszintet, és ezek további testi és lelki válaszokat aktiválnak.
7. A krónikus magány jelentősen növeli a szív és érrendszeri megbetegedések kockázatát
Az állandó, könyörtelen stressz hatására növekszik a szív és érrendszeri megbetegedéseknek az előfordulása. De nem ez az egyetlen hatása testünkre a magánynak…
8. A magány lassítja az immunrendszer működését
A hosszú magány alatt egyre gyengébben funkcionál az immunrendszerünk, így sokkal hamarabb elkapunk olyan betegségeket, melyekkel meg sem mernének környékezni minket, ha jókedvűek, boldogok lennénk.
Foto: static.ujnemzedek.hu, pctrs.network.hu, csaladhalo.hu