Rengeteg olyan szituáció akadhat egy fesztiválon, ahol nem tudhatod, hogy mit kell csinálnod, és utólag kiderül, hogy nem azt kellett volna, ahogyan eljártál. Segítünk, az augusztus 9-16. közötti Sziget fesztiválra most egy gyorstalpalóval felkészítünk a tábor szabályzata alapján, hogy mire számíthatsz.
1. Hogy közelítheted meg a fesztivált?
Autóval
A szervezők javasolják, hogy az autódat a Sziget egyik hivatalos parkolójában tárold, vagy használd a tömegközlekedést.
Tömegközlekedés
HÉV:
A Sziget Fesztivált legegyszerűbben a Szentendrei HÉV-vel tudod megközelíteni A Filatorigát megállónál leszállva.
A H5-ös HÉV augusztus 9-16 között sűrűbben és több kocsival közlekedik. További információt a menetrendről a BKK és a Fesztivál honlapján találsz.
Villamos:
A 6-os villamos éjjel, a Fesztivál ideje alatt gyakrabban közlekedik.
Kerékpármegőrző: Kerékpárúton jöhetsz a budai rakparton egészen a bejáratig, mi pedig ingyen vigyázunk a bringádra, amíg haza nem indulsz!
Sziget fesztivál hajójárat
A hajó augusztus 9-15. között minden nap közlekedik a Jászai Mari tér és a Sziget között.
Augusztus 9-10., 16.00 – 00.30 között 15 percenként Augusztus 11-15., 14.20 – 02.30 között 15 percenként
Taxival
A korábbi évek gyakorlatának megfelelően a Sziget rendezvény hivatalos szállítója a City Taxi. A társaság szolgáltatása az alábbi árakon vehető igénybe:
Alapdíj: 450 Ft
Útdíj: 280 Ft/km
Várakozási díj: 70 Ft/perc
2. Mit vigyél magaddal?
Semmiképpen se felejtsd el!
- A vócseredet (rajta a vonalkóddal / QR kóddal)
- Ha sátrazol, akkor: vízálló sátor, hálózsák, polifoam, elemlámpa, töltő és elemek
- Minden időjárásnak megfelelő lábbeli: zárt cipő, szandál, papucs
- Higiéniás kellékek, törülköző, kötszer, fertőtlenítő, gyógyszerek, stb.
- Sapka, napszemüveg, esőkabát, meleg ruha, zoknik, fürdőruha
- Naptej, szúnyog- és kullancsirtó
- MasterCard® vagy Maestro® egy érintéses fizetésre alkalmas bankkártyádat
3. Mit vihetsz magaddal?
Étel: a kereskedelmi mennyiséget nem meghaladó mértékben vihetsz be magadnak ételt, de tudd, hogy számos lehetőséget biztosít a szervező a Fesztivál területén, akár megéhezel, akár megszomjazol
4. Hogyan és hol tudsz jegyet venni?
A legegyszerűbben online tudsz jegyet vásárolni a Sziget webshopból. A jegyelővételi helyek részletes listája a Jegyárusító helyek oldalon olvasható. Belépőjegyed a fesztivál ideje alatt a helyszínen is megvásárolhatod, de javasoljuk az elővételi opciókat, így olcsóbban, és sorban állás nélkül juthatsz belépődhöz. A fesztiválra a check-in folyamatot követően tudsz belépni.
5. Mit találsz meg a Sziget területén?
Elsősegély
A felhőtlen szórakozás közben biztonságotokra a Helperek Egyesület elsősegélynyújtó járőrei ügyelnek, a nap 24 órájában a fesztivál területén sétálva. Keressétek őket bizalommal vagy forduljatok az elsősegélynyújtó helyen működő orvosi ügyelethez! Lelki egyensúlyotokra az egyesület pszichológusai vigyáznak a Civil faluban és az egészségügyi bázison. A Szigeten az elsősegélynyújtó hely szomszédságában 24 órás patika is üzemel, ahol segítségetekre lesznek apróbb problémáitok ellátásában.
Biztonság
A Sziget, mint Magyarország elsőszámú turisztikai eseménye, mindig is kiemelt figyelemmel kezelte a látogatók biztonságát. Az elmúlt évben 441 ezer látogatót fogadott a fesztivál, és idén várhatóan még ennél is többen látogatnak el. Az új kihívások miatt folyamatos a fejlesztés, ezen a téren a Sziget intézkedései nemzetközi szinten is kimagaslóak.
A biztonságot többszintű fejlesztéssel erősítik a szervezők, arra törekedve, hogy a fokozott biztonsági intézkedések a fesztiválozók számára minél kevésbé legyenek szembetűnőek. A fesztivál területe a rendezvényt megelőzően, és közben is rendszeresen átvizsgálásra kerül. A bejáratoknál egy teljesen új beléptetőrendszer lesz, a jegybeváltáskor személyi azonosítást is végeznek majd. A kamerás „check in” rendszer segít felismerni, ha nem a jogos felhasználó kíván belépni a kiadott karszalaggal. A biztonságos szórakozást egy több mint 800 fős biztonsági személyzet, 400 fős egészségügyi stáb segíti, ugyanakkor együtt dolgoznak a szervezők a hazai és nemzetközi rendőrséggel, a Terrorelhárítási Központtal, biztonsági őrökkel.
- Indulás előtt érdemes átnézned a fesztiválra behozható és nem behozható tárgyak listáját. A bejáratnál a biztonsági ellenőrzésnél a nem behozható tárgyakat a biztonságotok érdekében kiszűrik.
- A Szigetnek idén egy teljesen új beléptető rendszere lesz, a belépésnél mindenképp legyen nálad fényképes igazolvány, erre szükséged lesz ahhoz, hogy átvehesd a karszalagod.
6. Kihez fordulhatok, ha segítségre van szükségem?
Észrevételeiddel, panaszaiddal, ötleteiddel az információs sátor és a közönségszolgálati iroda munkatársaihoz fordulhatsz.
7. Hogyan tudok eltájékozódni a fesztivál területén?
A fesztiváltérképpel.
8. Hol tudom meglesni a fesztiválútlevelet?
9. Hogyan tudok kempingezni?
Kempingezni 7napos, 5napos bérlettel, valamint két egymást követő napra érvényes napijeggyel lehet.
Ügyelj arra, hogy a sátrad felállításánál hagyd szabadon az előre kiépített útvonalakat. Köszönjük, ha betartod az alábbi instrukciókat a sátrak méretét illetően:
- 1-2 fős sátor esetében 2 x 2 méter
- 3-4 fős sátor esetében 4 x 2 méter
Ivóvíz
A fesztivál területén található ivóvíz, ahol a csapvíz nem iható, ezt külön jelzik is a szervezők.
Mosdók és tusolási lehetőségek
A fesztivál területén rengeteg mosdó és tusoló vár titeket, úgyhogy nyugodtan használjátok ezeket a bokrok és fák helyett. A tusolókat 5- és 7napos bérlettel, valamint két egymást követő napra érvényes napijeggyel használhatjátok. Kérjük, ügyeljetek a mosdók tisztaságára, és feleslegesen ne folyassátok a vizet.
Konnektor
A kemping területeken nem található konnektor, és generátort se vigyél magaddal. A legfontosabb eszközöket mind fel tudod tölteni a töltőpontokon.