Hová tűnik a nyár?

Rovat

Megosztás

Egész évben a nyári szünetet várjuk, aztán mire igazán elkezdenénk élvezni, máris augusztus van. De miért tűnik úgy, hogy a nyár sokkal gyorsabban elrepül, mint egy tanév?

Az egyik ok, hogy nyáron sokkal több különleges élmény ér bennünket. Nyaralások, strandolások, fesztiválok, esti programok és spontán kalandok töltik be a mindennapokat. Az agyunk ezeket az emlékeket erősebben rögzíti, ezért az időszak sűrűbbnek és eseménydúsabbnak tűnik.

A tanév ezzel szemben gyakran a rutinról szól. Ugyanazok az órák, ugyanaz az órarend és ugyanazok a hétköznapok követik egymást. Emiatt könnyebben összemosódnak az emlékek, és úgy érezhetjük, hogy lassabban telik az idő.

A furcsa az, hogy a nyár közben gyorsnak érződik, utólag viszont rengeteg emléket hagy maga után. Talán éppen ezért olyan különleges. Tele van pillanatokkal, amelyekre még hónapokkal később is mosolyogva emlékszünk vissza.

És ilyenkor, mint minden évben elhangzik ugyanaz a mondat:

„Mi? Már augusztus van?”

Ha végeztél a cikkel, nézz bele egyik epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta