Miért szeretünk nyáron későig fennmaradni?

Rovat

Megosztás

Nyáron valahogy senki sem akar időben lefeküdni. Egy esti beszélgetésből könnyen éjszakázás lesz, és mire észbe kapunk, már rég elmúlt éjfél. Miért lehet ez?

Ennek egyik oka, hogy nyáron kevésbé érezzük a másnapi kötelezettségek nyomását. Nincs korai ébresztő, iskola vagy rohanás, ezért sokkal könnyebb azt mondani, hogy “még maradok egy kicsit.

Az esti óráknak ráadásul különleges hangulata van. A nappali hőség alábbhagy, csendesebbé válik a környezet, és sokkal jobban esik egy séta, egy hosszú beszélgetés vagy egy spontán program a barátokkal.

Talán éppen ezért emlékszünk olyan szívesen a nyári estékre. Nem feltétlenül azért, mert valami rendkívüli történt, hanem mert ilyenkor végre úgy érezzük, hogy nem kell sietni. És néha pont ezekből a nyugodt, hosszú estékből születnek a legszebb nyári emlékek.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele egyik epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta