Az már nem titok, hogy hazánkat Boggie, Wars for Nothing című dala képviseli a 2015-ös, Eurovíziós dalfesztiválon, de közel sem lesz egyszerű a magyar lány dolga, hiszen a mezőny idén is nagyon erős.
Csütörtök este, a második elődöntővel végleg lezárult a továbbjutók listája. Magyarország az első elődöntőben került a 10 továbbjutó közé, Albánia, Örményország, Oroszország, Belgium, Románia, Görögország, Észtország, Grúzia, és Szerbia mellett, azonban Boggie dalát csak a döntő második felében hallhatja majd a közönség.
Az Eurovíziós versenyek minden évben eseménydúsak, idén pedig az elődöntők is bőven tartogattak meglepetést a közönség számára. A műsorvezetők, szerda este, állati távlatokból mutatták be Bécs jellegzetességeit, amivel egy meglepően sajátos hangulatot teremtettek, és a versenyzők is igazán sokszínű produkciókat vittek magukkal. Modellkedő énekesek, eredetileg focistának készülő belga fellépő és egy hatalmas sikereket elért, csak Down-szindrómás tagokból álló, finn punk zenekar, akiknek ezúton is hatalmas tisztelet mindazért, amit eddig elértek. Persze, egyértelműen Boggienak, és a Wars for Nothing-nak szurkolunk, de rengeteg különleges dal építi majd fel azt a bizonyos hidat a 2015-ös Euróvízió döntőjén, szombat este.
Boggie-val pedig interjút is készítettünk az eurovíziós daláról még néhány hónappal ezelőtt, amikor azt kérdeztük tőle, mi ihlette a dalt.
“Amikor készítettük a 2. nagylemezemet (All is one is all 2014 október) Sebestyén Áronnal, akkor szerettünk volna egy szép balladát. Engem nagyon megérintett az éppen akkor zajló ukrán háború és nyomasztott a dolog. Szerettem volna belőle dalt csinálni. Mire mentem Áronhoz próbálni, kiderült, hogy ő benne is hasonló téma motoszkált, és már dalt is írt belőle nekem. Így, ugyan nem együtt írtuk, de a végleges formáját a közös munka során nyerte el. Bori Sára Hélènével már az első nagylemezem is együtt dolgoztam. Őt kértem meg, hogy írjon hozzá angol dalszöveget. Részletes jegyzetet készítettem neki a bennem zajló érzésekről, sok támpontot adtam neki és szerintem nagyon szépen sikerült megfogalmaznia a lényeget. Nem egyszerű a háború ellenességről dalt írni, úgy hogy ne legyen elcsépelt, ne legyen pátoszos a hangvétel. Szerintem nagyon szépen sikerült megfogni a lényeget.”
– mesélte az énekesnő.
A teljes interjút itt olvashatod.
Csütörtök este zajlott a második elődöntő, ahol már a legelső meghökkentette a nézőket, a litván énekesek csókjával.
Az izraeli dalnál majdnem hangosabbak voltak a közönség női tagjai, és látva a srácot, aki énekelt, teljesen érthető a dolog, bár a Jeremy Scott cipőt nem igazán értem, de biztos arra is van magyarázat. Nem csak az izraeli srác fogta meg azonban a közönséget, ugyanis a súlyos baleset miatt kerekesszékbe került lengyel énekesnő dalától bizonyára az egész világ meghatódva törölgette a könnycseppeket az arcán, amire aztán újra kiült az értetlenkedés, az estélyis, fülhallgatós szlovénokat látva. A fiatal, mindössze 17 éves diákok alkotta, san marinoi énekes páros sajnos nem jutott tovább, de meglepő volt látni, hogy ilyen fiatalon, ideáig eljut valaki.
http://www.youtube.com/watch?t=87&v=jSvBEHxrn00
Az Eurovíziós dalfesztivál minden évben legalább annyira szivárványos, és változatos stílusokat, embereket, dalokat vonultat fel, mint bármelyik nyári fesztivál a világon, ráadásként pedig nem kis tétje is van a dolognak, hiszen, nem csak a győztest nem felejti el a világ, de a fellépők is óriási hírnevet szereznek maguknak, és nem véletlenül.
Fotók: nlcafe.hu, hir24.hu, pannonrtv.com