Még mindig nem ment a fejedbe, pedig már órák óta ülsz a könyvek felett, és holnap reggel dolgozat? Valószínűleg nem te vagy hülye és az anyag sem megjegyezhetetlen, csak rossz a tanulástechnikád. Azt pedig néhány jó tippel könnyű fejleszteni.
Kezdésként amikor ott ülsz az órán, még ha maximálisan figyelsz és tökéletesen jegyzetelsz is, érdemes hozzátenni egy utolsó lépést: mikor a tanár befejezi, fusd át a jegyzetedet még egyszer. Így egyrészt észreveszed az esetleges hiányokat, amiket még lemásolhatsz a padtársad füzetéből, illetve letisztázhatod a jegyzeted. Másrészt pedig ez a gyors átolvasás rengeteget segít a memorizálásban. Egy perc pedig nem olyan sok a szünetből!
De az otthoni tanulást sem árt megreformálni. Például a jegyzet újraírása szerintem nagyon jó módszer. Ezt pedig akár kreatívabban is elvégezheted annál, hogy fogsz egy papírt egy kék tollat és egy kihúzófilcet! Készíthetsz például memory kártyákat, vagy bármilyen egyszerű játékot, ami bizony rengeteget segíthet a dolgok megjegyzésében. Képzeld csak el, mennyivel élvezetesebb például úgy uralkodási éveket tanulni a töriérettségire, hogy van két dobókockád, az egyiken évek a másikon nevek, és ezeket kell párosítanod. Jobb, mint az atlasz hátuljában lévő kronológiát bújni, nem?
Kicsit kevésbé szórakoztató, de hasznos tipp, ha egy füzetben napokra előre be osztod az anyagot, akár órára, percre pontosan. Így például akár azt is beoszthatod, hogy mikor tartasz szünetet, ami tényleg nagyon fontos! Másfél óránál többet nehéz megszakítatlanul koncentrálni: tarts utána egy negyed óra szünetet, akár mozogj egy kicsit, hidd el, jobbat fog tenni, mintha megnéznél egy sorozatot! Ha tudatosan osztod be az időd, nyugodtabban hatékonyabban és gyorsabban fogsz tudni tanulni, mintha halál stresszesen kezded el vasárnap este az összes leckét!
Ha még több tippre vagy kíváncsi azzal kapcsolatban, hogyan fejlesztheted a tanulástechnikád, nézd meg a zanza tv videóját. Naptárat, színes cerkát és kreativitást elő, hidd el, tudsz változtatni! Hajrá!