Még mindig nincs késő nyári tábort keresni magadnak! Szerencsére olyan széles skálán mozog a táborok tematikája, hogy biztosan találhatsz olyat, amiben kedvedet leled, legyen az festőtábor, sporttábor vagy élménytábor. Ha nincs ötleted, merre indulj, nézd meg a Táborfigyelő összesítését – az infografikákból megtudhatod, melyek voltak a leginkább népszerű nyári táborok az elmúlt években.
Mikor és hol?
Azt gondolnánk, hogy a városiak nyáron valahova nagyon messzire mennének szívesen, kiszabadulnának a betondzsungelből, és hegyekben, folyók, tavak mentén töltenék a meleg napokat. A statisztikák azonban, meglepő módon mást mutatnak: a táborozók legnagyobb százaléka (38%) Budapestet választja inkább. Ezt követik a Pest meggyei települések 20%.kal, a Veszprém megyeiek 17%-kal, valamint szintén a legnépszerűbb desztinációk közé tartoznak még Bács-Kiskun megye települései is, 16%-kal.
Ami az időszakot illeti, a júniusi hónapban indultok el a legtöbben (37%), majd július és augusztusban egyre csökken ez az arány (34% és 29%).
Milyen táborokat választotok?
A legtöbben a kalandtáborokat választjátok, ahol az élményszerzés van fókuszban, pl. gokartozás, strandolás, kirándulás (22%). 13%-otok megy sporttáborba, és ebben azok is benne vannak, akik pusztán kedvtelésből sportolnak, és nagy az év közben is űzött sport edzőtáborába mennek. Szerencsére, sokan mentek nyelvi táborokba is, ennek hasznosságáról olvashattok korábbi cikkünkben. Ezeket követik sorban a tánctáborok, készségfejlesztő táborok, kézműves és vizes táborok.
Mennyi az annyi?
Az árat természetesen az is befolyásolja, hogy ott alvós vagy nem ott alvós táborról van szó. A napközis táborok ára átlagosan 18 ezer forint körül mozog hetente, ezért ezeknél gyakran több hétre is maradnak. Ennek ellenére az ott alvós táborok továbbra is vezetik a mezőnyt, 59%-otok választja ezt a típust, ami árban pedig kicsivel magasabb: 30 ezer forint körül van.
Forrás: taborfigyelo.hu
Kép: popculturenerd.com