Már sokfajta plasztikai műtétről és beavatkozásról hallhattunk, köztük a nemrégiben nagy divattá vált fenékplasztikáról is. De vajon, hogyan működik és miért ilyen népszerű? Te bevállalnád?
Arról már olvashattál, hogyan is készül egy kerek popsis szelfi, azonban most még keményebb témával jövünk. Fenékplasztika!
Azt ugye tudjuk, hogy a fiúknak/férfiaknak már egy jó ideje nem a mellméret, hanem inkább a fenék formája és mérete számít! 40 éves kor felett a fenék bőr- és zsírrétege is megereszkedhet a gyakori súlyingadozások vagy genetikai adottságok miatt. Azonban ma már nem csak a középkorú nők körében elterjedt ez a beavatkozás. Gyakran fiatalok fekszenek tű alá és változtatnak lapos vagy zsírosabb fenekükön, mivel tornával nem képesek elérni a várt hatást. De mivel jár együtt egy fenékplasztika és megéri-e megcsináltatni?
Lássuk!
Hogyan működik?
Egy ingyenes konzultáció után el is dönthetjük, szeretnénk-e a beavatkozást, avagy sem.
Kétféle beavatkozással végzik a műtétet:
I. Amennyiben nagyobb mennyiségű zsírfelesleg található a farpofák bőrrétege alatt, úgy zsírleszívással egészítik ki a beavatkozást a kívánt eredmény céljából.
II. Az úgynevezett „lapos fenék” esetében implantátum behelyezésével tudnak megfelelő korrekciót elérni. Ilyenkor a farpofák közötti árok felső részén vezetett kisebb hosszanti metszésből helyezik be az implantátumot a farizmok alá, ezzel elősegítve a lapos fenék elődomborodását. Ez az implantátum megegyezik a mell implantátummal.
Avagy a kettő kombinációjával!
Mennyi ideig tart a beavatkozás?
Az alkalmazott technikáktól és műveletektől (pl. zsírleszívás) függően a fenékplasztika 1-1,5 óra műtéti időt vesz igénybe.
Mennyibe kerül?
Természetesen az árak eltérnek a különböző plasztikai sebészeti központok között, azonban hozzávetőlegesen az árak a következők:
Egy altatásban, implantátummal végzett fenékplasztika kb. 1 millió forintba kerül.
Míg az altatásban, zsírleszívással végzett fenékplasztika ára kb. 600-700 ezer forint között mozog.
De vajon megéri?
Milyen mellékhatásai lehetnek a műtétnek?
A szöveti trauma miatt lokális fájdalom és bőrpír jelentkezhet, ami a fenékplasztikát követő néhány órával megszűnik, de néhány napig is eltarthat. Enyhe fertőzés, bevérzés, a bőr érzészavara is előfordulhat. A fenékplasztika után vérömleny, igen ritkán utóvérzés , súlyosabb fertőzés, trombózis, valamint zsírembólia (1%) is előfordulhat.
Meddig tart a gyógyulás?
A fenékplasztikát általában vénás altatásban végzik. A beavatkozást követően néhány napig folyamatosan csökkenő mértékben kisebb kellemetlenséggel, fájdalommal, húzó érzéssel számolni. Ez tablettás fájdalomcsillapítással jól mérsékelhető. A fenékplasztika után rugalmas kötést kap a beteg, amit néhány hétig kell viselnie. A műtétet követő 14.napon távolítják el a varratokat, és ezzel le is zárul az elsődleges kíméleti időszak. Ezek után az orvos által javasolt speciális nadrág viselése ajánlott. A beavatkozás után 1-2 hétig feszítő érzés észlelhető, az ülés, háton fekvés fájdalmas lehet.
Mindkét műtét után 4 hétig kompressziós nadrág viselése szükséges, implantatio után 3 hétig csak hason fekhet és csak WC használatakor ülhet a páciens, autóvezetés 4 hét után lehetséges.
Miért ilyen népszerű a fiatalok körében?
Állíthatjuk, hogy Kim Kardashian és Nicki Minaj a nagy, kerek popsi népszerűsítésében és a fenékplasztika reklámozásában nagy szerepet játszanak. Egyikük sem a sors bő kezének köszönheti telt, szépen kidolgozott fenekét, hiába is volt sokáig tagadásban Kim Kardashian.
A fiatalok körében pedig egyre jobban elterjedté vált ez a divat, és ki ne akarna hasonlítani Nicki Minaj-ra? Azonban mindenkinek tudnia kell, hogy amellett, hogy ez egy veszélyes beavatkozás, nincs rá szükség és nem lesz tőle szebb senki! Mielőtt kés alá feküdnél, kérdezd meg magadtól, pontosan mit vársz a műtéttől és megéri-e neked az a fájdalom és kockázat, ami ezzel jár? A te döntésed!