Fontos megtanulni, hogyan kell pénzügyileg tudatosnak lenni!

Rovat

Megosztás

Te gyűjtöd a zsebpénzed, vagy csak a mának élsz? Ha takarékoskodsz, hogyan teszed? Van perselyed vagy esetleg már bankszámlád is? Foglalkoztat a gondolat, hogyan fogsz bánni a pénzeddel akkor, ha idősebb leszel? Ez nagyon fontos, hiszen főleg a Te érdeked, hogy egy pénzügyileg tudatos felnőtt váljon belőled! A Pécsi Tudományegyetemen ma adtak át egy olyan oktatási központot, amely a pénzügyi ismeretek terjesztését segíti elő, és nemcsak az egyetemistáknak, hanem fiatalabbak is teret ad majd tanulásra és pénzügyi vetélkedőkre.

Átadták Pécsett azt a Fintelligence Pénzügyi Oktatási Centrumot, amelyet a Takarék Csoport a Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központtal és a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karával közösen hozott létre. Az edukációs célokat szolgáló pénzügyi labor a Magyar Bankszövetség kezdeményezésére formálódó országos Fintelligence pénzügyi oktatási hálózat a miskolci és debreceni után immár harmadik, legújabb tagja.

A Fintelligence pénzügyi oktatási központok olyan országos hálózatot hoznak létre az ország nagy egyetemein, amelynek tagjai a pénzügyi ismeretek terjesztését segítik elő az adott régióban. Ennek az oktató hálózatnak a pécsi központja jött létre a Takarék Csoport támogatásával a mai napon, ahol a 21. századi modern pénzügyi edukációs előadóterem mellett számos érdekes, banktörténeti elemeket felvonultató kiállítóteret is kialakítottak. A legkorszerűbb technológiával felszerelt központ nagymértékben segíti a pénzügyi műveltség elmélyítését, ideális helyszínt biztosít egyetemi szintű kurzusoknak, konferenciáknak, ismeretterjesztő előadásoknak és iskolás csoportok fogadásának.

https://www.youtube.com/watch?v=dKrJhtR_wH0

A Központ megnyitóján Bártfai-Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter arra emlékeztetett, hogy pontosan tíz évvel ezelőtt robbant be Magyarországra a pénzügyi világválság, amely megmutatta: pénzügyekben óriási szerepe van a kormányzati és piaci szereplők felelősségének, valamint a lakosság pénzügyi tudatosságának.

A miniszter szerint mindkét területen jelentős előrelépés történt az elmúlt években. Szinte teljes egészében sikerült kivezetni a piacról a rendkívül kockázatos deviza alapú hitelezést, 2015 márciusában pedig megtörtént a deviza-jelzáloghitelek átváltása forintra, és az egyoldalú szerződésmódosítások semmissé váltak. 2013-tól a Magyar Nemzeti Bank a pénzügyi felügyelet feladatkörét is átvette, és egy sor fontos intézkedést hozott a pénzügyi piacok biztonságának erősítése érdekében. Megszülettek az adósságfékek, a fix kamatozású és a minősített fogyasztóbarát hitelek, amelyek egyre nagyobb szeletet hasítanak ki maguknak a hitelpiacon – tette hozzá.

A pénzügyi kultúra fejlesztése terén „példa nélküli összefogás jött létre a kormányzat, a központi bank, a hazai hitelintézetek és az oktatási intézmények között. Ennek egyik gyümölcse az az országos Fintelligence Pénzügyi Oktatási Hálózat, amelynek egyik központját most nyitjuk meg itt, a Pécsi Tudományegyetem közgazdasági Karának épületében”- hangsúlyozta Bártfai-Mager Andrea, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter.

Dr. Schepp Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának dékánja kiemelte a mai nap ünnepi jellegét. Ünnepelnek, hiszen ez egy nagy nap az egyetem életében, háláját fejezte ki a Takarék Csoportnak a Fintelligence teremért. Ígéretet tett, hogy vigyázni fognak rá és a célnak megfelelően használják majd.

Nosztalgikus hangulatban érkezett az átadóra Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, hiszen két diplomáját is a Pécsi Tudományegyetemen szerezte. Hangsúlyozta, hogy a pénzügyi kultúra megismerése mennyire fontos. A jövő a digitális világban rejlik, ezért is jött el az ideje az összefogásnak, létrehozni egy olyan országos rendszert, mely magabiztos pénzügyi tudást ad az embereknek. „A Takarék Csoport komoly szerepet vállalt a pénzügyi edukációban, ezért is támogattuk nagy örömmel a pécsi Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ létrehozását. Örülünk, hogy társai, mecénásai, segítőtársai lehetünk ennek a helynek.”- jelentette ki Vida József a pénzügyi labor átadásakor. Hozzátette: „a korszerű műveltségbe ma már a pénzügyi műveltség, a magas színvonalú pénzügyi oktatás is beletartozik. A mi célunk, hogy a pénzügyekben minden korosztály otthonosan mozogjon, s a pénzügyeikben nálunk otthon érezzék magukat.”

Kovács Levente, a Fintelligence központ elnöke elmondta, hogy a pécsi minden idők legjobb pénzügyi oktatási centruma. Kijelentette, hogy a legrosszabb válság a bizalmi válság, hiszen a bizalmat nehéz megszerezni és nehéz megtartani is, így van ez a banki szektorban. Hogy a válság ne ismétlődjön meg, a pénzügyi szektorban meg kell tartani a bizalmat. Ezt elsőként a jövő generációjának szeretné átadni a bankszövetség. A pécsi a harmadik terem, am megnyílt, ebben a tanévben még Budapesten és Szegeden is nyílik egy, illetve tervben van egy Fintelligence Pénzügyi Kultúra Központ megnyitása Kolozsváron is, hiszen nem feledkeznek meg a határon túlimagyarokról sem. A terjeszkedés pedig nem áll meg. Ez eddig minden idők legjobb pénzügyi oktatási centruma – mondta.

Az átadó végén Rádóczy Klaudia, tudományos segédmunkatárs mutatta be, mire fogják használni a diákok a termet. Cél, hogy a hallgatók felismerték, hogy szükség van arra, hogy az elméleti tudáson kívül gyakorlatot is elsajátítsanak, amit a munkaerőpiacon hatékonyan tudnak majd használni. A hallgatók képzésének támogatása lehetővé teszi, hogy befektetési elemzői ellátásokra is képesek legyenek.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta