Ahány ország, annyi szokás. Ez a házasságkötésekre is igaz. Igyekeztem összeszedni nektek, hogy milyen egy házasság más-más országokban. A kultúrák szokásai igencsak eltérnek. Ami nálunk furcsának számít, az valahol máshol teljesen természetes.
India
A menyasszonyi ruha nem fehér, hanem nagyon élénk színű. Piros, vagy annak valamilyen erős árnyalat. Érdekes, hogy a pár nem ehet semmit a szertartás előtt, valamint köszöntésképpen egymásra sárga pórt szórnak. Maga a mennyegző időpontja is különleges, ugyanis nagyon körültekintően választják meg a csillagok állásának megfelelően. Gazdagságot szimbolizálva sok ékszert viselnek magukon.
Ghána
A ghánai hagyományos esküvő nem minden menyasszony álma, ugyanis a leendő feleség az esküvő előtti néhány hónapban el van zárva és csak a női rokonaival találkozhat. A szertartás alatt szintén színes ruhát viselnek, ami a pár családi színeit hívatott mintázni. A pénz, illetve az ajándékok nagy szerepet játszanak, ugyanis ezzel kezdik el a közös életüket.
Japán
A tradicionális japán esküvőn a menyasszony fehér kimonót visel, ami a tisztaságát hivatott szimbolizálni. Nem mindig szerelemből házasodnak, gyakori az érdekházasság, de még különösebb az a szokás, hogy felbérelnek valakit, aki megtalálja a menyasszony, vagy a vőlegény megfelelő párját. Az esküvő előtt a menyasszony összes értékét átviszik a vőlegényhez, hogy mindenki megcsodálhassa azokat.
Zaffa
Itt nagyon furcsák lehetnek számunkra a szokások, ugyanis a lányokat már a születésük előtt eljegyzik. Átlagosan 14 éves korukban házasodnak össze egy napernyő alatt, leendő házuk bejárata előtt a földön ülve, majd a szertartás után megcsókolják szüleik térdét, ezzel kifejezve, hogy a jövőben is számíthatnak rájuk.