Hová érdemes ellátogatni Egyiptomban?

Rovat

Megosztás

Az Inforádió Világszám műsorvezetőjének, dr. Kiss Róbert Richardnak az ajánlása következik. Megnézzük Kairó piramisait, Luxor gyönyörű templomait és az Asszuáni-gáthoz is ellátogatunk.

Az utóbbi időben Egyiptomban is visszaesett a turisták száma a terrorfenyegetettségek miatt. A biztonsági ellenőrzéseket és intézkedéseket itt is megerősítették. A turistákat pedig mindinkább igyekeznek visszahódítani, főként a még kedvezőbb árajánlatokkal.

„Azt szoktam mondani, hogy mi magyarok akkor is utazunk valahová kifelé, amikor onnét már menekülnek visszafelé más országok turistái. Tehát mi bátrabbak vagyunk.”

 

Pyramids-Giza-Cairo-Egypt
Fotó: mustseeplaces.eu

 

Egyiptom eddig is nagyon olcsó utazási célpontnak számított, de most hogy az árakat még lejjebb vitték, ehhez már kétség sem férhet.

„Itthon ennek talán a sokszorosát kéne fizetni.”

 

Hová érdemes ellátogatni?

Kairó / Óváros, Egyiptomi Múzeum és a piramisok

Great_Sphinx_of_Giza_(foreground)_Pyramid_of_Menkaure_(background)._Cairo,_Egypt,_North_Africa
Fotó: upload.wikimedia.org

 

A műsorvezető első egyiptomi útján még a közlekedés sem volt olyan egyszerű a városban. A buszok nem álltak meg a megállókban, csupán lelassítottak és úgy kellett a busz után futni, hogy fel tudjon rá kapaszkodni az ember. A taxiknak pedig sajátosságaik közé tartozott, hogy ha menet közben többen is beszálltak a járműbe, akkor bizony megváltozhatott a menetirány.

Meglepő lehet, hogy Egyiptomban az is természetes, ha valaki a temetőkbe költözik, de az egyiptomiak alapból másképp viszonyulnak az elhunyt emberekhez. Kairóban is vannak olyan helyek, ahol már egész városrészek jöttek létre a temetők helyén.

“Azoknak, akiknek nem volt szállásuk, és feljöttek vidékről, hogy munkát találjanak Kairóban, beköltöztek a temetőbe. Milliós szintű a temető lakossága, van már itt élelmiszerbolt, sőt még óvoda is üzemel a sírok között.”

 

Gíza városa ma már összeolvadt Kairóval. A hely elsősorban ókori egyiptomi emlékműveiről és a piramisokról híres. Az, hogy mikor lehet bemenni a piramisokba nagyon változó. A műsorvezetőnek még volt alkalma megtekintetni a szűk folyosókat és néhány termet.

Luxor / templomok

Fotó: tinggly.com
Fotó: tinggly.com

 

Luxor népszerű gyönyörű templomairól. Érdekesség, hogy a „fáraó átka” kifejezés Tutanhamon sírjához kapcsolódik, miszerint a felfedezése során állítólag néhányan rejtélyes körülmények között hunytak el. Egyiptomban idővel gyakorivá váltak a sírfosztogatások is, de Tutanhamon sírját nem sikerült teljes egészében kifosztani, így a múzeumokban még ma is sok tárgy őrzi emlékét.

Mai értelemben a „fáraó átka” szófordulatot a hasmenésre is értik, amire sokan szokta panaszkodni, ha Egyiptomban helyi ételeket esznek. A műsorvezető azonban kifejtette, hogy nem feltétlenül a helyi ételekkel van a baj. A probléma az lehet, hogy gyakran a megmosott zöldségeket és gyümölcsöket több napig is kint hagyják az asztalokon, majd később azokat újra felhasználják más ételekhez. A gyógynövények, vagy a helyi gyógyszerek megszüntethetik a panaszokat.

Asszuán

A város a Nílus mellett a hajótúrákról és a közeli Elefantiné szigetről is ismert. Az Asszuáni-gát megépítése óta a Nílus ezen részén ma már állítólag nincsenek krokodilok, csak a felsőbb szakaszon.

 

Hallgasd te is az Inforádió Világszám műsorát az FM 88,1 MHz-es frekvencián dr. Kiss Róbert Richard műsorvezetésével! Péntek este 19:00 órától és szombat délelőtt 10:00 órától.

Borítókép: expatexplore.com

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

67,000RajongóLike
165,000KövetőKövess be
162,400KövetőKövess be
360,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta