Alcatraz börtöne nem csak egy legenda, erről Victor Lustig is tudna mesélni, aki élete végén sorozatos törvényszegései miatt került oda.
Victor Lustig a 19. és a 20. század idején többször próbálkozott vagyona megsokszorozásával. Ehhez a legjobb módszer egy pénznyomógép kifejlesztése volt, csak hogy ő ezt inkább árusításra szánta, mintsem hogy maga használja rendszeres pénzgyártásra.
A 30 ezer dollárt érő masina segítségével egész korrekt 100 dollárosokhoz juthattak az emberek. Ez se semmi, azonban Victor legnagyobb húzása az Eiffel-torony eladása volt.
Ezt a tervet az első világháború alatt, újságolvasás közben gondolta ki. A lapban azt írták, hogy az Eiffel-torony fenntartása igen nagy problémákat okoz a városnak.
Főhősünk azonnal lecsapott a kiváló ötletre és nem sokkal később már hamis kormányzati iratokkal felszerelkezve kezdte árusítani az Eiffel-tornyot ócskavas-kereskedőknek, akik hulladékként vásárolhatták meg annak darabjait. Mindezt úgy adta elő, mintha miniszteri megbízott lenne, ráadásképp a Hotel de Crillon nevezetű szállodában, ami akkor az egyik legnagyobb ranggal bírt. Az egyedi üzleti ajánlatra végül egy Poisson nevű üzletember mondott először igent, akinek Victor Lustig végül eladta az Eiffel-tornyot.
Ahogyan a legtöbbeket, úgy őt is utolérte az igazságszolgáltatás, így került az Alcatraz börtönébe, ahol 20 éves büntetését már nem töltötte le miután elhunyt. A halotti bizonyítványán ez állt: kezdő ügynök.
Fotók:
upload.wikimedia.org
westkueste-usa.de
coveroid.com
sergemaheu.com