Így készültök ti! 1. Diákok az érettségiről

Rovat

Megosztás

A Budai Középiskola diákjait kérdeztük, hogyan készülnek az érettségre, és milyen terveik vannak a továbbtanulással.

Egy 12. osztályos tanuló

“Én történelemből és magyar nyelv és irodalomból nem érettségizem. Ez elég ritka dolog. Én Asperger-szindróma miatt kaphattam felmentést. Az gyakrabban előfordul, hogy valaki matekból nem vizsgázik. Mivel 5 tárgyból kell vizsgáznom nekem is, ezért én magyar és töri helyett a fizikát és az elektronikai alapismereteket választottam, mivel mi tanuljuk ezeket a tárgyakat. Ezen kívül informatikából, matekból és angolból érettségizem. Én tanulok japánul, érettségizhettem volna ebből a nyelvből is, csak mivel nem a suliban tanulom a nyelvet, kellett volna két év végi vizsgát tennem.

Úgy készülök a vizsgára, hogy az elmúlt évek érettségi tételeit oldom meg, és a javítókulccsal ellenőrzöm magamat. Szerintem ez a legjobb módszer a felkészülésre, mert egy ilyen feladatlap lesz előttünk a vizsgán is. Az időt is mérem ilyenkor. Az angol próbafeladatok 78%-ra sikerültek. A tételeket én vázlatnak tekintem. Minden témába bele lehet menni nagyon alaposan és részletesen, óriási a szakirodalom. Ezért én azt tartom számon, mennyi időm lesz kidolgozni a tételt, mennyi időm lesz beszélni, és ahhoz képest egészítem ki a tételvázlatomat. Egy darab 60 lapos füzetem van, és abba beleírom mind a 90 tételt. Én is tájékozódom az internetről is, de nagyon alaposan utánanézek, nehogy hülyeséget tanuljak meg. Ha több forrás is ugyanazt állítja, akkor nagyobb valószínűséggel jók az infók, de még ezt az információt is leellenőrzöm. Mindenből középszintre készülök, emelt szintre semmiből sem megyek. A BME-n szeretnék továbbtanulni,  közlekedésmérnök szakon.”

 

Fanni

“Én magyar, töri, matek, angol és informatika érettségit fogok tenni. Már nyolcadik óta tudtam, hogy infóból szeretnék érettségizni. A legtöbben viszont 12.-ben,  félévkor kapkodnak, hogy mi legyen a plusz tárgy. Tesi, ének is szóba jön ilyenkor, de valójában azok a legnehezebbek, mivel külön kellene készülni rájuk zenetörténetből például. Mi egy idegen nyelvet tanulunk, így szinte mindenkinél az infó maradt a választott tárgy. Én legfőképpen lelkileg készülök föl a megmérettetésre. Mert akkor is, ha mindent tudunk, de borzasztóan izgulunk, a végén mindent elfelejthetünk. Ezt tapasztalatból tudom. Én a kész tételvázlatokat külön leírom magamnak, és kiemelem a számomra fontos részeket. Turisztikai OKJ képzésre szeretnék jelentkezni, ezután jelentkezem majd a felsőoktatásba.”

 

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!

Kövess minket!

75,534RajongóLike
173,768KövetőKövess be
143,000KövetőKövess be
347,000FeliratkozóFeliratkozás

Legfrissebb

Insta