Iskolai tornászok mérték össze tudásukat

Rovat

Megosztás

2018. március 10-11-én a fővárosi Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok Tornacsarnokában került megrendezésre a 2017/2018. tanév Torna „B” Kategória Diákolimpia® Országos Döntője. A kétnapos rendezvényen az I., II., III-IV., V-VI. korcsoportba tartozó amatőr lány- és fiúversenyzői, valamint -csapatai mérték össze tudásukat. A versengés végén a legjobb egyéni versenyzők és csapatok elnyerték a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet.

A sport élménye mellett a fiatalokra a sportpéldaképek is nagy hatással vannak. Hazánk több sportág mellett a torna területén is nagyszerű bajnokokkal büszkélkedhet. A történelem során olyan nagy nevek tették népszerűvé ezt a mozgásformát, mint a magyar tornasport legeredményesebbjének számító, ötszörös olimpiai bajnok Keleti Ágnes, az ugrásban olimpiai aranyérmes Ónodi Henrietta, a gyűrűn olimpiai bajnok Csollány Szilveszter, vagy a lólengés kiválóságai: a kétszeres olimpiai bajnok Magyar Zoltán, a szintén olimpiai bajnok Borkai Zsolt, valamint 2012 olimpiai bajnoka, Berki Krisztián.

Az eredményekben gazdag múltnak, a lelkes testnevelőknek, edzőknek és a jelenkori példaképeknek köszönhetően a torna ma is a legkedveltebb sportágak egyike. Az idei tanévben 323 lány- és 105 fiúcsapat, tehát összesen több mint 2500 fő nevezett a Torna „B” Kategória Diákolimpia® versenyeire. Közülük került ki korcsoportonként az a legeredményesebb 12 lány- és fiúcsapat, összesen 720 versenyző, akik a március 10-11-i hétvégén egyéniben és összetett csapatversenyben is összemérték tudásukat az amatőrök küzdelmében.

A kétnapos rendezvénynek a tavalyi évhez hasonlóan a fővárosi Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok Tornacsarnoka adott otthont. Az eseményen jelen volt – többek között – Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala Sport Osztályának képviseletében Herczegh Roland, valamint Varga András, a Magyar Diáksport Szövetség elnökségi tagja. A gyerekek nagy örömére az olimpiai bajnok Berki Krisztián és a többszörös magyar bajnok Böczögő Dorina is köszöntötte a versenyzőket. A részt vevő fiataloknak nagy motivációt jelentett, hogy az országos döntőre kilátogatott Berki Krisztián is, aki régóta együttműködő partnere és támogatója az MDSZ kezdeményezéseinek.

A Diákolimpia® versenyek fővédnöke Áder János köztársasági elnök, védnökei közt pedig megtalálható többek között Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Dr. Palkovics László közoktatásért felelős államtitkár is.

A hétvégi Torna „B” Kategória Diákolimpia® Országos Döntő fantasztikus hangulatban telt, a verseny legizgalmasabb pillanatairól készült képek megtekinthetők a Diákolimpia® közösségi médiaoldalán. A hétvégi küzdelemben az alábbi iskolák és versenyzők szerezték meg a dobogós helyezéseket.

Összetett csapatverseny győztes iskolái
Lányok I. korcsoport győztes Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Debrecen
II. korcsoport győztes Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Debrecen
III-IV. korcsoport győztes Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája, Debrecen
V-VI. korcsoport kezdő győztes Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Szakközépiskola, Kecskemét
V-VI. korcsoport haladó győztes Avasi Gimnázium, Miskolc
Fiúk I. korcsoport győztes Arany János Általános Iskola, Szeged
II. korcsoport győztes Arany János Általános Iskola, Szeged
III-IV. korcsoport győztes Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen
V-VI. korcsoport kezdő győztes Arany János Református Gimnázium, Nagykőrös
V-VI. korcsoport haladó győztes Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
Egyéni összetett verseny győztes diákjai
Lányok I. korcsoport győztes Kappelmayer Kitti, Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
II. korcsoport győztes Kőrösi Dalma, Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
III-IV. korcsoport győztes Báka Petra, Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája, Debrecen
V-VI. korcsoport kezdő győztes Gugolya Mónika, Lovassy László Gimnázium, Veszprém
V-VI. korcsoport haladó győztes Kiss Bianka, Avasi Gimnázium, Miskolc
Fiúk I. korcsoport győztes Erdei Alex, Arany János Általános Iskola, Szeged
II. korcsoport győztes Ladányi Dávid, Arany János Általános Iskola, Szeged
III-IV. korcsoport győztes Benkó Balázs, Arany János Általános Iskola, Szeged
V-VI. korcsoport kezdő győztes Kiss Zsolt Áron, Budai Szent Imre Ciszterci Gimnázium, Budapest
V-VI. korcsoport haladó győztes Bélteki Péter, Szegedi Tudományegyetem, Szeged

A Diákolimpia® versenysorozatról

A Diákolimpia® a diáksport egyetlen országos tanulmányi és tehetséggondozó versenye Magyarországon, amely idén 13 MDSZ által rendezett és további 41 olyan versenyt foglal magába, melyet országos sportági szakszövetségek és sportági szövetségek bonyolítanak le. A versenysorozatban egy tanév során összesen 270 ezer diák vesz részt, közülük 18 ezren jutnak el az országos döntőkig. A Diákolimpia® fővédnöke Áder János köztársasági elnök, a versenysorozatot az MDSZ az oktatásért felelős miniszterrel, Balog Zoltánnal közösen hirdeti meg. A versenysorozat az előző tanévben ünnepelte a 30 éves jubileumát.

A Magyar Diáksport Szövetség

A Magyar Diáksport Szövetséget (MDSZ) 1987-ben alapították, és mára a legnagyobb magyarországi civil szervezetté vált a diáksport területén. A szervezet fő célja, hogy minél több gyermeket vonjon be sportprogramokba és népszerűsítse az egészségfejlesztő testmozgást. Az MDSZ küldetése, hogy a testnevelés és a sport minden gyermek életének részévé váljon, egész életen át. A szervezet testmozgás- és sportprogramokon keresztül támogatja az önkéntesség, valamint a társadalmi befogadás szemléletének erősítését, fejlesztését Magyarországon. A Magyar Diáksport Szövetség állandó kapcsolatban áll szinte valamennyi magyarországi iskolával, és minden évben megrendezi a Diákolimpiát®, amely az egyetlen országos tanulmányi verseny a diáksportban.

Ha végeztél a cikkel, nézz bele legújabb epizódunkba!

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is!