Nem szeretsz fésülködni? Elárulunk valamit! A kócos haj nem szexi. Nem egyéni. Nem menő. Nem laza. A kócos haj kócos.
Rossz manók
Mindannyiunkkal megesett már, hogy nem volt kedve fésülködni. De vajon mi történik a hajunkkal, ha hallgatunk erre a bennünk tiltakozó rossz manóra és tényleg nem fésülködünk sokáig?
Először is: összekócolódik a hajunk és igénytelenek leszünk. Másodszor pedig: ezzel nem csak a külsőnknek, de a hajunk egészségének is nagyon rosszat teszünk!
Egy kis fésűtörténelem
A fésű a régészek szerint a neolit korban, szóval i.e. 10 000-től jelent meg először, mint használati tárgy. Először csontból és fából készítették, és nem csak az emberi hajra használták, hanem sörények, szőrök gondozására is. A világ összes pontján találtak olyan régészeti kincset, ami fésűnek bizonyult.
Tudtad? A hajkefék közül a legjobb a vaddisznósörtéből készülő hajkefe. Tudom, ez furcsán hangzik, meg tapintásra is kemény, sértő lehet, de valójában a hajnak ez tesz a legjobbat, mert rendesen összegyűjti a koszt, serkenti a fejbőr vérkeringését és nem árt a hajnak, mert ugyanolyan felépítésű fehérjéből van, mint a haj.
Százszor fésüld át!
Sok nép hagyományában él az, hogy százszor kell áthúzni a hajkefét a hajszálakon, ahhoz, hogy megőrizzük az egészségét, fényessé tegyük. Ez ugyan kicsit túlzásnak tűnhet, de az biztos, hogy minden nap érdemes kigubancolni a csomókat. Hogyan tedd?
1. Nedves hajra fésűt, száraz hajra kefét használj!
2. A hajvégeken kezdd és onnan juss el a fejbőrig!
3. Ne erőszakoskodj a hajaddal! Legyen elég türelmed és időt fésülködni.
4. Legalább egyszer fésülködj naponta, de akár reggel és este is megejtheted.
5. Ha nagyon száraz és töredezett a hajad, használj folyadékot, balzsamot rá fésülésnél.
Pro tipp: éjszakára fogd össze a hajad! Ezt nem csak a tincseid hálálják meg azzal, hogy kevésbé gubancolódnak, de az arcbőrödet sem szennyezi vagy zsírozza össze a hajad – vagy fordítva.