„Robbanj be a köztudatba!” Ezzel a hangzatos jelmondattal hirdette meg Energy Factory nevű pályázatát a Fénykörközösség. A díjazottakat már kihirdették, méghozzá a Gyerek Szigeten, és ki más lehetett a műsorvezető, ha nem a már méltán és közkedvelten ismert Istenes Bence?!:)
„Azt gondolom nincs más hátra, mint hogy meghozzuk ezt a nehéz döntést, és kiválasszuk a győzteseket”
– hangzott el a díjátadón. Az eredmények ekképpen meg is születtek, a diákok pedig már izgatottan várták, hogy kié lesz a főnyeremény, amellyel korosztálynak megfelelően vagy egy egész napos kalandpark belépőt nyerhettek, vagy egy hatalmas 300 fős gigabulit.
„Én már nagyon várom, hogy kiosszuk a nyereményeket és lássuk az örömteli gyerekek arcát.”
– osztották meg érzésüket a zsűritagok.
Örömben nem volt hiány az biztos, ahogyan kreativitásban sem. A jó hangulatért a médiasztár, a kiváló alkotásokért pedig a 12 döntős csapat felelt. Minden csapatnak nagyon kis ötletes nevet adtak, majd elkészítették a kreációkat, amiknek a központi témája a környezetünk megóvása volt.
A zsűri tagok között üdvözölhettük
- Für Anikó Jászai Mari-díjas színművésznőt
- Pál Dénes énekest
- a neves VIVA COMET, BRAVO és Aranyzsiráf-díjas rendezőt, Galler Andrást (Indián)
- Prof. Kovács Kornélt, az MTA doktorát és a Szegedi Tudományegyetem tanárát
- Orbán Tibor, a MATASZSZ és az Ökocímke védnökét
- Mészáros Lajos villamosmérnököt és a MMK elnökségi tagját
- Balogh Gábort a Magyar Diáksport Szövetség elnökét
- és Gerendai Károlyt, a Sziget Fesztivál alapítóját és főszervezőjét
A 12 döntős alkotásaiba is betekinthettünk. A Green-Team elképzelt szuperhősüket keltette életre a lapokon, míg a Szeményvesztők egy színdarabbal pályázott az Enegy Factoryra. A csak fiúkból álló ETIPAFG most ismerkedett meg a webfejlesztéssel, a Napsugár team pedig az energiatakarékosságra helyezte a hangsúlyt. Nem volt ötlethiány a Fúziós Energia tagjainak pályázatában sem, de a Bibó-Nap-Óra is vihetett ma haza díjat. A Nap Csapata a fenntartható staféta létrehozásán ügyködött, míg a Fényfutárok kétszemélyes lánycsapata a rossz körülmények között élő családokra hívta fel a figyelmet. Az Egy nap az Élet filmet és szóróanyagokat is készített, a Fénycsapda pedig a természet egyensúlyának megtartására törekedett. A Környezetbarátnők név már árulkodik arról, hogy leginkább nők erősítették a csapatot, de ez csak előnyére vált a pályamunkáknak. A Fényrobbantók is előrukkolhattak a megújuló energiákat népszerűsítő pályázatukkal, méghozzá nem is eredménytelenül.
A sok színes nyeremény közül a fődíjat a Bibó-Nap-Óra csapata vihette haza. A 8. és II évfolyam diákjaiból álló tagok vajon majd a kalandtúrát vagy a hatalmas gigabulit választják majd?!;)