Június 22-én a Ludwig Múzeum első emeleti előadótermében rendezi Időtlen hangok című konferenciáját az NKA Cseh Tamás Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzése Alprogramja. Az előadók a rocktörténet hazai kuriózumaival foglalkoznak majd, az elhangzó referátumok a magyar könnyűzene történetének hetvenedik születésnapjukat ünneplő ikonjai – Bródy János, Demjén Ferenc, Frenreisz Károly, Koncz Zsuzsa és Nagy Feró – előtt tisztelegnek. A hallgatóság az izgalmas prezentációk meghallgatását követően egy rendhagyó tárlatvezetésen is részt vehet.
Milyen (kultúr)politikai levegőt lélegeztek be itthon az első sztárok? Kit nevezhetünk a magyar dal apjának, ki volt, aki farkast kiáltott és ki, akit nyughatatlan bohémsága új és új zenei felfedezőutakra indított?
Meghatározó alakjai pár évvel a világháborút követően születtek, a beat-pop-rockkultúra pedig a Kádár-korszak idején bontakozott ki Magyarországon. Felejthetetlen slágerek, világhírű együttesek, előadók és zeneszerzők indultak ezekben az évtizedekben, óriási közösség- és közönségformáló erőt gyakorolva a rockzenén keresztül a gondolkodásra, az ifjúsági kultúrára, az egész társadalomra.
Az NKA Cseh Tamás Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzése Alprogramja idén június 22-én a Ludwig Múzeumban tartandó konferenciával hajt fejet a hetvenedik születésnapjukat idén ünneplő legendás egyéniségek életútja előtt. A tanácskozásra ellátogatók a magyar rocktörténet termékeny évtizedeiről szóló előadásokon felül a Ludwig Múzeum Rock/tér/idő című, a magyarországi könnyűzene és képzőművészet kölcsönhatásait bemutató kiállítását is megtekinthetik egy rendhagyó tárlatvezetés keretében.
A cikk a Nemzeti Kulturális Alap Cseh Tamás Programjának támogatásával készült.