Ismeretlen emberi alfajt találtak egy dél-afrikai barlangban. Ezzel a felfedezéssel tovább bővült az evolúció lánca, így többet tudhatunk meg elődeinkről, életmódjukról.
Az új emberi alfajból származó fosszíliák száma közel 1550 a National Geography Society és a Dél-afrikai Kutatási Alap feljegyzései szerint. A maradványok feltételezett életkora 2,5-2,8 millió év. A források egy Johannesburgtól 50 km-re lévő barlangból származnak, amely meglehetősen különös tény, mivel ebben a korban elődeink életmódját nem jellemezte barlangolás.
https://www.youtube.com/watch?v=oxgnlSbYLSc
A kutatók feltételezései szerint a Homo naledi ugyan primitív lény lehetett, de tulajdonságai alapján mégis megkapta a “Homo” elnevezést. Agya kb. 500 köbcentiméteres volt, ami a mai emberéhez képest (1350 köbcentiméter) csekély méretű. Hosszú lábakkal, görbe ujjakkal, vékony testalkattal rendelkezett.
A maradványok állapota alapján feltételezik, hogy a csontok egy szertartás vagy rituálé során kerülhettek be a barlangba. 15 db teljes csontvázat találtak, így a Homo naledi lehet a jelenleg legjobban ismert elődünk.
Borítókép: retecool.com